12 квітень 2024, П'ятниця, 18:44

ВРП повернула САП клопотання щодо судді Міжгірського районного суду через пропуск встановленого законом строку

7 Квітня 2020г.
1 3 1

На засіданні Вищої ради правосуддя 7 квітня 2020 року розглянуто клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького  про продовження на один місяць строку тимчасового відсторонення судді Міжгірського районного суду Закарпатської області Гайдура Антона Юрійовича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, яке надійшло до Вищої ради правосуддя 3 квітня 2020 року. Про це повідомляє Резонанс 7 квітня із посиланням на Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Микола Худик поінформував, що рішенням Вищої ради правосуддя від 25 лютого 2020 року № 586/0/15-20 клопотання заступника Генерального прокурора – керівника САП  Холодницького Н.І. задоволено частково, тимчасово, до 8 квітня 2020 року, відсторонено суддю Міжгірського районного суду Закарпатської області Гайдура А.Ю. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Стосовно судді Гайдура А.Ю. Антикорупційною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України. Судді закидають прохання надати неправомірну вигоду службовій особі, яка займає відповідальне становище, за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає таку вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища.

Доповідач нагадав, що частиною другою статті 64 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлено, що клопотання про продовження строку тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя подається Генпрокурором або його заступником не пізніше як за десять днів до закінчення строку, на який суддю було відсторонено, аналогічне положення закріплене у частині шостій статті 49 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Таким чином, законом встановлено чіткий строк, у межах якого суб’єкт звернення із клопотанням має право (зобов’язаний) вчинити вказану процесуальну дію, що спрямовано, у тому числі, на забезпечення права особи на захист.

Згідно із приписами частини третьої статті 64 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» клопотання про продовження строку тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, подане без дотримання визначених законом вимог, повертається ВРП Генеральному прокурору або його заступнику без розгляду.

Проте, всупереч вимогам частини шостої статті 49 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», частини другої статті 64 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницький Н.І. звернувся до Вищої ради правосуддя із клопотанням про продовження строку тимчасового відсторонення судді Міжгірського районного суду Закарпатської області Гайдура А.Ю. від здійснення правосуддя, який закінчується 8 квітня 2020 року, лише 3 квітня 2020 року, тобто із пропуском встановленого законом строку.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила клопотання про продовження строку тимчасового відсторонення судді Міжгірського районного суду Закарпатської області Антона Гайдура від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності повернути заступнику Генерального прокурора – керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури без розгляду.

Як інформував Резонанс, 5 лютого оперативники управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області Нацполіції, детективи НАБУ за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили корупційну схему прийняття рішень на користь тих чи інших учасників судового процесу.

Голову Міжгірського міськрайонного суду Закарпатської області Антона Гайдура запідозрили у вимаганні направомірної вигоди за прийняття судового рішення на користь однієї зі сторін цивільного спору.

ВРП ВІДСТОРОНИЛА ВІД ЗДІЙСНЕННЯ ПРАВОСУДДЯ ЗАПІДОЗРЕНОГО У КОРУПЦІЇ ГОЛОВУ МІЖГІРСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ