» Прокуратура передала до суду чергову справу про зловживання владою у АТ “Укрзалізниця”

04 липень 2022, Понеділок, 14:24

Прокуратура передала до суду чергову справу про зловживання владою у АТ “Укрзалізниця”

13 Серпня 2018г.
4411201

Прокуратура Київської області передала до суду обвинувальний акт відносно працівника регіональної філії, який завдав збитків АТ «Укрзалізниця» на суму понад півмільйона гривень. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на допис у Facebook речинка Генпрокуратури Андрія Лисенка.

За процесуального керівництва Броварської місцевої прокуратури затверджено та передано до суду для розгляду по суті обвинувальний акт відносно головного інженера виробничого підрозділу локомотивного депо Київ-Пасажирський регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

Установлено, що чоловік, працюючи на вказаній посаді, будучи службовою особою, займався організацією вхідного контролю якості та кількості продукції, що надходить в депо, а також будучи головою відповідної комісії, відповідав за проведення вхідного контролю.

Протягом червня 2016 по лютий 2017 року на виконання умов договорів про поставку товарів, укладених між АТ «Українська залізниця» та двома товариствами, до виробничого підрозділу локомотивне депо Київ-Пасажирський надійшли колодки секційні для електровозів серії ЧС в кількості 4 200 шт, які за своїм хімічним складом не відповідають умовам договорів.

Однак, головний інженер, використовуючи своє службове становище, діючи всупереч інтересам служби та в інтересах товариств-постачальників, будучи обізнаним з технічними умовами, яким повинна відповідати колодка секційна для електровозів серії ЧС, організував приймання неякісного товару.

Це призвело до того, що за непридатний до виробництва товар регіональною філією «Південно-Західна залізниця» АТ «Українська залізниця» на рахунки постачальників безпідставно перераховані кошти на суму понад півмільйона гривень за товар, який не відповідає умовам договору та нормативно-технічній документації, що завдало істотної шкоди державним інтересам та спричинило тяжкі наслідки.

УКРЗАЛІЗНИЦЯ САБОТУЄ РОЗВИТОК ТУРИЗМУ В УКРАЇНІ?