» Прокуратура розпочала виступ у суді по MH17: головне за день

05 лютий 2023, Неділя, 12:12

Прокуратура розпочала виступ у суді по MH17: головне за день

20 Грудня 2021г.


КИЇВ. 20 грудня. Резонанс. Прокуратура Нідерландів у понеділок розпочала свій виступ у справі про катастрофу малазійського Boeing рейсу MH17. Заяви прокурорів очікуються наступні два дні, після чого вони оголосять свої вимоги щодо вироку для чотирьох обвинувачених, пише Резонанс.

Деталі

Так, на початку засідання головуючий суддя Фредерік Стейнхаус заявив про те, що суд вирішив відхилити вимогу захисту дати вказівки прокуратурі додати в досьє всі наявні документи, що стосуються свідка S45.

Пізніше до виступу приступив прокурор Тейс Бергер. Він оголосив, що виступ сторони обвинувачення складатиметься з чотирьох частин. Спочатку прокурори розповідатимуть про хід розслідування та отримані матеріали.

Після цього будуть обговорюватися докази і виннуватість обвинувачених. Далі обвинувачення розгляне позови потерпілих. Прокуратура завершить виступ запитом про вирок.

Прокурор заявив, що прокуратура не бачить можливими "альтернативні сценарії", представлені раніше захистом.

Обвинувачення притримується версії про збиття літака ЗРК "Бук".

Бергер серед іншого заявив, що прокуратура пологає, що всі четверо підозрюваних — Ігор Гіркін, Сергій Дубинський, Олег Пулатов і Леонід Харченко — причетні до злочину.

Цитата:

“З бійців "ДНР" ми бачимо Гіркіна, Дубинського, Пулатова і Харченка як головних винуватців аварії рейсу MH17. Гіркін і Дубинський входили у військове керівництво "ДНР", Пулатов і Харченко — в безпосередньому підпорядкуванні", — сказав Бергер.

"Спільно вони несуть відповідальність за розгортання установки "Бук", яку використовували для збиття MH17. Кримінальне діяння, у якому прокуратура висунула обвинувачення всім цим чотирьом обвинуваченим, полягає в тому, що вони винні в тому, що літак MH17 розбився, у результаті чого загинуло 298 осіб", — сказав він.

Деталі

Далі прокуратура повідомила, чому суд розглядає справи саме цих обвинувачених. Обвинувачення розповіло про аналіз аудіоматеріалів і про те, як встановлювали особу учасників переговорів. Повідомили коротко і про конфлікт на сході України в контексті цієї справи.

Було розказано також про постачання російської техніки на схід України. Після цього прокуратура приступила до аналізу даних телефонних розмов, даних і матеріалів у дні, що передували катастрофі.

Засідання завершилося о 16:10 за місцевим часом (17:10 за Києвом). Наступне - завтра о 10:00 за місцевим часом (11:00 за Києвом). Прокуратура продовжить свій виступ.

Справа MH17

17 липня 2014 року Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що летів рейсом МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий у небі над Донецькою областю. Усі 298 осіб, що перебували на борту, загинули.

24 травня 2018 року Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейсу MH17 визначила, що літак був збитий самохідною установкою "Бук", що належить 53-й бригаді з міста Курська в Російській Федерації.

У червні 2019 року слідчі назвали імена чотирьох підозрюваних у причетності до катастрофи MH17.

Процес у справі MH17 в окружному суді Гааги почався 9 березня минулого року. Судовий процес стосується перших чотирьох обвинувачених у збитті літака рейсу MH17. Підозрювані - троє громадян Росії і один - України - Ігор Гіркін, Сергій Дубинський, Олег Пулатов і Леонід Харченко, яких обвинувачують у причетності до трагедії рейсу МН17 Малазійських авіаліній.