» Прокуратура розслідує тендерні зловживання комунальників Садового

01 липень 2022, П'ятниця, 13:42

Прокуратура розслідує тендерні зловживання комунальників Садового

28 Лютого 2019г.
0
Sadoviy

За моєю заявою Червоноградська місцева прокуратура зареєструвала кримінальне провадження, в рамках якого буде вирішуватися питання щодо подачі позову до ЛКП «Збиранка» про відміну результатів тендеру з реконструкції сміттєзвалища в селі Великі Грибовичі. 

Про це офіційно повідомив заступник керівника Червоноградської місцевої прокуратури в листі на моє ім’я, додавши до нього витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Кримінальне провадження № 42019141150000007 внесено до ЄРДР за статтею 364 Кримінального кодексу України, тобто зловживання службовим становищем.

Нагадую, що йдеться мова про тендер на реконструкцію полігону твердих побутових відходів міста Львова в селі Великі Грибовичі, а також на ліквідацію негативних наслідків аварії на землях Малехівської сільської ради.

15 травня 2018 року попри численні порушення контракт на виконання будівельних робіт львівське комунальне підприємство «Збиранка» підписало з ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення». Сума контракту склала 22,099 млн гривень.

Аналізуючи цей тендер, я виявив такі порушення. Приводжу основні з них:

1) ЛКП «Збиранка» на сайті «Прозорро» не опублікувало кошторис виконання робіт та календарний план їх виконання, чим порушило ст. 10 Закону «Про публічні закупівлі» (не опублікувало і досі);

2) в пропозиції ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення» до тендеру не вистачало більше половини необхідної будівельної техніки та обладнання;

Звісно, я направив листа до Державної аудиторської служби, яка перевірила знайдені мною порушення та підтвердила, що ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення» не мало права вигравати  у тендері.

Цікаво, що через чотири місяців після підписання контракту з ЛКП «Збиранка», фірма «Сучасні будівельні рішення» так і не приступила до виконання робіт, що було зафіксовано держаудиторами. А через шість місяців співробітники компанії не змогли мені пояснити, чому роботи на Грибовицькому звалищі не виконуються.

Більше того, у рамках іншого кримінального провадження №32017100000000104 від 11.07.2017 київська податкова міліція розслідує участь ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення» (код ЄДРПОУ 37469814) у схемі по незаконному переведенню грошей в готівку.

Тобто окрім очевидних порушень при проведенні тендеру, вбачалися ризики того, що роботи не будуть виконані взагалі, або будуть виконані силами самого ЛКП «Збиранка», а гроші з успіхом отримає приватна контора за роботи, які вона фактично не виконувала.

Керуючись мотивами збереження грошей платників податків, я подав заяву до прокуратури Львіської області з проханням звернутися з позовом до ЛКП «Збиранка» та зовобов’язати відмінити результати тендеру та розірвати договір з ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення». 

Саме після цього червоноградською прокуратурою було вирішено реєструвати мою заяву в ЄРДР задля проведення розслідування та вирішення питання про подачу позову до суду.

На початку лютого слідчий Жовківського відділення Камянка-Бузького відділу ГУНП у Львівській області отримав дозвіл суду на доступ до актів виконаних робіт по даному договору (Форми КБ-2в), довідок про вартість виконаних робіт (Форми КБ-3) та руху коштів по розрахунковому рахунку «Сучасні будівельні рішення».

Цікаво, що з моменту підтвердження порушень під час тендеру вже сплинуло більше шести місяців, а мерія Львова так і не спромоглась прокоментувати факт незаконного виграшу ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення».

Тож після відкриття вже кримінального провадження, мною буде направлений офіційний лист з проханням надати коментар.

ДЕРЖАУДИТ ПІДТВЕРДИВ ПОРУШЕННЯ ПІД ЧАС ТЕНДЕРУ ПО ЛЬВІВСЬКОМУ СМІТТЄЗВАЛИЩУ