» Затримано «смотрящего» за держпідприємствами ДКВС України (оновлено)

22 сентябрь 2020, Вторник, 08:56

Затримано «смотрящего» за держпідприємствами ДКВС України (оновлено)

3 октября 2017г.
6

29 вересня працівники прокуратури Кировоградської області затримали та повідомили про підозру приватному підприємцю Горлачову Г.А., який у змові з керівництвом Південного міжрегіонального управління пенетенціарноі служби виконував неофіційні функції "смотрящего" за низкою державних підприємств, підвідомчих ДКВС України. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на заступника Генерального прокурора Євгена Єніна.

"Куди і кому возив гостинці Горлачов встановить слідство", - написав у Facebook заступник Юрія Луценка. Він не уточнив процесуальних статус посадовців Державної кримінально-виконавчої служби у змові з якими діяв підозрюваний.

"Це добра новина! Вже набридли ці рєшалкіни! Жгіть їх напалмом", - у свою чергу відкоментував новину заступник міністра юстиції, куратор пенітенціарної системи Денис Чернишов. На запитання щодо подальшої "кар‘єри" службових осіб ДКВС, які фігурують у цьому кримінальному провадженні, заступник Павла Петренка написав наступне: "Треба дивитися за перебігом слідства. Можливо, хтось з співробітників перекваліфікується у "клієнтів". Також посадовець пообіцяв "максимально допомагати тому слідству, що веде прокуратура".

За офіційною інформацією прокуратури Кіровоградської області, викрито факт умисного злочинного знищення матеріальної бази Устинівського виправного центру №37 з боку службових осіб ДП «Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України №37» та приватного підприємця. Вказані особи незаконно зібрали та привласнили частину урожаю виправного центру. Знищили поголів’я великої рогатої худоби, овець, коней та свиней.

Кримінальне провадження розпочато Олександрійською місцевою прокуратурою за ч. 5 ст. 191 ККУ. В рамках досудового розслідування фігуранти справи затримані, їм повідомлено про підозру, одному з них вже обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою з можливою заставою 2 млн грн. За клопотанням прокуратури на все майно виправного центру судом накладено арешт.

Неофіційне джерело повідомило Резонансу, що згаданий заступником Генпрокурора підприємець Горлачов "засвітився і в інших регіонах України, а ланцюг корупційної схеми тягнеться вгору". Також співрозмовник запевнив, що "це не останній арешт" у справі.

29 серпня ГПУ заявила про завершення перевірки "додержання вимог законодавства в установах попереднього ув’язнення Державної кримінально-виконавчої служби України щодо запобігання та своєчасного виявлення фактів катувань та іншого жорстокого, нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження з особами, які тримаються під вартою". За її результатами до Міністерства юстиції України Генпрокуратурою направлено лист щодо проблемних питань. Зокрема, було встановлено "системні порушення конституційних прав затриманих та взятих під варту осіб".

Як інформував Резонанс, прокуратура Одеської області розслідує кримінальне провадження за фактом масового побиття ув’язнених співробітниками спецпідрозділу ДКВС України під час обшуків в Одеській установі виконання покарань у серпні 2017 року. Вказані протиправні дії слідчими кваліфіковано як катування (ст. 127 КК України).

ЩОДО КОНЦЕПЦІЇ РЕФОРМУВАННЯ (РОЗВИТКУ) ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

Оновлено:

4 жовтня 2017 заступник Генерального прокурора Євген Єнін написав наступне: "На вигляд «смотрящий» нічим не відрізняється від молодиків в спортивних костюмах, які вели діяльність у буремні 90-ті. Різниця лише в тому, що колись спортсмени рекетували торгові точки та починаючих кооператорів. Сьогодні ж, прикриваючись прізвищами посадовців з Мінюсту відкрито грабують, вдумайтесь, тюрму!

Не дивлячись на заборону реалізації поголів’я тварин, без будь яких документів, під керівництвом цього «спортсмена» в ДУ «Устинівський виправний центр» було вирізано та продано за заниженими цінами біля сотні голів великої рогатої худоби, 81 вівцю, 6 коней, 28 свиней, більше 200 качок та іншої птиці.

Затриманий він був під час незаконно організованого ним збору врожаю на сільськогосподарських угіддях того ж таки Виправного центру та поміщений до одного з ізоляторів тимчасового тримання. Дивна справа, о 3 год. 40 хв. ранку працівники поліції його відпускають начебто за спливом 60-ти годинного терміну затримання. Лише спільними зусиллями прокуратур Кіровоградської та Одеської областей «спортсмен» був знову затриманий та повернений до ІТТ. Міру запобіжного заходу тепер обере суд.

На сьогоднішній день підраховуються збитки нанесені установам «смотрящим» Південного міжрегіонального управління ДКВС.

Прокурори областей зорієнтовані про можливу появу в установах виконання покарань керівників-самозванців".