» Прокуратурі не вдалось забрати у Арбузова 30 га лісу під Київом

14 серпень 2022, Неділя, 01:13

Прокуратурі не вдалось забрати у Арбузова 30 га лісу під Київом

8 Серпня 2019г.
http://photo.unian.net

Касаційний цивільний суд направив на новий розгляд в суд першої інстанції справу за позовом прокуратури, яка вимагає повернути держпідприємству "Київське лісове господарство" лісову ділянку площею 30 га та демонтувати паркан.

Про це свідчить відповідна судова постанова від 31 липня, передає Резонанс із посиланням на видання Наші гроші.

Воно нагадує, що 25 липня 2012 р. київська облдержадміністрація виділила Андрію Лисичкіну лісову ділянку 30 га у користування на 49 років для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей. У березні 2014 р. обласна Держінспекція сільського господарства виявила, що ділянка огороджена капітальним бетонним парканом висотою 3,3 м.

Прокуратура звернулася до суду з вимогою розірвати договір і повернути ділянку держлісгоспу. Однак, Апеляційний суд Київської обл. відмовив, посилаючись на те, що будівництво паркану проводилося за згодою постійного землекористувача, тобто лісгоспу.

Коли прокуратура знову звернулася до суду з вимогою повернути ділянку вже з інших підстав, суди перших двох інстанцій їй відмовили. Вони вказали, що це питання вже вирішувалося судами у 2014 р.

Однак, Касаційний цивільний суд з такими рішеннями не погодився, скасував їх і відправив справу на новий розгляд.

КЦС вказав, що суди не звернули увагу на те, що цей спір стосується не лише приватноправових інтересів ДП "Київське лісове господарство", але й загальних інтересів суспільства, зокрема гарантованого ст.66 Лісового кодексу права на загальне використання лісових ресурсів.

Крім того, під час нового розгляду справи судам потрібно з’ясувати, зокрема, чи мав право А.Лисичкін встановлювати саме капітальний паркан, який мало схожий на дозволену тимчасову огорожу.

А.Лисичкін раніше працював в "Укрбізнесбанку", який очолював біглий екс-голова НБУ Сергій Арбузов. А.Лисичкін також був прописаний за однією адресою з братом Арбзова – Вадимом Баголою.

Гектар лісу А.Лисичкін вже встиг приватизувати. Впритул до ділянки А.Лисичкіна ділянку площею 18,2 га отримав на 49 років батько С.Арбузова – Геннадій Арбузов.