25 липень 2024, Четвер, 22:26

Прокурор Кулик за 4 місяці завершив кримінальне провадження проти Олександра Кацуби

21 Жовтня 2016г.
Прокурор Кулик за 4 місяці завершив кримінальне провадження проти Олександра Кацуби

Генеральна прокуратура України повідомила про завершення досудового розслідування щодо колишнього заступника Голови ПАТ «Національна акціонерна компанія» «Нафтогаз України» Олекандра Кацуби.

snimok-ekrana-2016-10-21-v-19-09-11Його підозрюють "в умисній участі в період з серпня 2012 року по теперішній час у злочинній організації Януковича В.Ф. з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також участі в умисному заволодінні шляхом зловживання ним своїм службовим становищем грошовими коштами, належними ПАТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» в сумі понад 449,9 млн грн та вчиненні закінченого замаху на заволодіння грошовими коштами цієї Компанії в сумі 5,1 млрд грн, а також в складанні і видачі ним завідомо неправдивих офіційних документів, тобто у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), ч. 4 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України". Як повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ ГПУ 21 жовтня, підозрюваному оголошено про завершення досудового розслідування та надано доступ до матеріалів досудового розслідування.

За інформацію відомства, найближчим часом заплановано отримання дозволу суду на проведення спеціального судового провадження (заочне засудження) відносно Курченка С.В., Кацуби С.В. та інших учасників вищевказаної злочинної організації, які переховуються від органів досудового розслідування та суду на території Російської Федерації.

snimok-ekrana-2016-10-21-v-19-17-42Як підкреслив у соцмережі Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, розслідування відносно екс-заступника НАК "Нафтогаз" Олександра Кацуби тривало чотири місяці. І нагадав, що прокурором у цій справі справі є Костянтин Кулик.

Раніше прокурор Кулик пояснював активізацією слідства у цій справі  появу звинувачень проти нього з боку антикоруційних органів. В інтерв‘ю "Резонансу" військовий прокурор сил АТО публічно звинуватив керівників НАБУ та САП у виконанні “замовлення” щодо розвалу справи злочинної організації Януковича-Курченка.

Як повідомляв "Резонанс" , 21 жовтня прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури спільно з детективами Національного антикорупційного бюро вручили обвинувальний акт військовому прокурору сил АТО Костянтину Кулику. Його звинувачують у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.368-2 КК України («Незаконне збагачення»). Розслідування даного провадження розпочали ще торік 25 грудня.