» Прокурор Запорізької області повідомив про змінену підозру скандальному депутату

28 червень 2022, Вівторок, 22:31

Прокурор Запорізької області повідомив про змінену підозру скандальному депутату

30 Січня 2019г.
Снимок экрана 2019-01-30 в 15.27.26

30 січня 2019 року під час сесії Запорізької міської ради прокурор області Валерій Романов повідомив про підозру депутату Запорізької міської ради Михайлу Прасолу.

"У його декларації, в розділі фінансові зобов'язання, стоїть прочерк. Таким чином, Прасол підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст 366 КК (декларування недостовірної інформації). Зараз слідчий ознайомить вас з повідомленням про підозру", - сказав прокурор області, - передає Резонанс.

За даними облпрокуратури, депутат Запорізької міської ради М. Прасол, підозрюваний за ст. 366-1 Кримінального Кодексу України, "хронічно та принципово намагався уникнути вручення письмового повідомлення про підозру. Зокрема ще 02.10.2018 депутат в телефонному режимі повідомив, що прибуде до прокуратури області, проте не з’явився. Також 03.10.2018 повістка була вручена за місцем роботи фігуранта. В подальшому, 24.10.2018, вищевказаний громадянин перестав приймати дзвінки на номер мобільного телефону. Повістку про виклик було відправлено на «Вайбер», який був активний. Також повістка була направлена на електронну пошту адвоката вказаного депутата".

Окрім цього було надано доручення працівнику УЗЕ про вручення повістки за місцем реєстрації та роботи. Проте документ не був вручений у зв’язку з відсутністю будь-яких осіб за цими адресами, - повідомляє прес-служба відомстства. - 31.10.2018 слідчий прибув до Запорізької міської ради, де проходила чергова сесія, для особистого вручення повістки депутату. Зміст повістки був зачитаний під відеозапис, проте від отримання документу вказана особа відмовилась. Також, надсилання на електронну пошту адвокатів фігуранта, спроби вручення повістки за місцем мешкання та роботи мали місце 07.11.2018, проте документ знову не було вручено через неможливість встановити фактичне місце знаходження депутата.

У зв’язку з цим, 5 грудня 2018 року прокурором Запорізької області було складено повідомлення про підозру вказаному депутату, у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 Кримінального кодексу України, а саме декларування недостовірної інформації. В той же день, відповідно до вимог п.1 ст. 278 КПК України у зв’язку з неприбуттям депутата до прокуратури області, письмове повідомлення про підозру направлено поштою за адресою його реєстрації та роботи.

11.12.2018 року слідчий звернувся до суду з клопотанням про обрання відносно депутата запобіжного заходу, але на судові виклики з метою розгляду вказаного клопотання на 13.12.2018, 20.12.2018, 26,12.2018, 28.12.2018, 09.01.2019, 16.01.2019 підозрюваний не з’являвся і про причини своєї неявки суд та орган досудового слідства не повідомив. Дані факти викликають питання поваги до суду зі сторони згаданої особи.

У зв’язку з вищевказаним, слідчим суддею починаючи з 20.12.2018 прийнято рішення про примусовий привід депутата Прасола для розгляду клопотання в суді. Беручі до уваги всі вищезгадані факти, підозрюваного було оголошено у розшук.

"Сьогодні ж особу, яка надавала перевагу піару на камеру та систематично ухилялась від законних вимог правоохоронців, вдалось знайти на сесії Запорізької міської ради, - зазнає  прес-служба. - Прокурор Запорізької області Валерій Романов особисто прибув на сесію Запорізької міськради та оголосив повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри депутату Запорізької міської ради, який підозрюється у декларуванні недостовірної інформації".

Досудове розслідування у даному кримінальному провадженні наразі продовжується, - акцентує прокуратура Запорізької області.

Як пише Резонанс, після оголошеної підозри депутат Прасол влаштував імпровізований брифінг для ЗМІ, де не відповів по суті оголошених звинувачень. Натомість він вдався до персональних брутальних випадів щодо прокурора області.

За даними місцевих ЗМІ, депутат Запорізької міськради Михайло Прасол не задекларував фінансові зобов'язання перед банком за кредитом на суму майже 3,5 млн доларів. Це з'ясували після повної перевірки декларації чиновника за 2016 рік. У НАЗК заявили, що в 2008 році Прасол уклав з банком кредитний договір для отримання коштів на купівлю квартири в Запоріжжі. На момент подачі декларації загальна заборгованість депутата - з урахуванням суми боргу по сплаті відсотків і пені - за кредитом складав 3 млн 462 тисячі 173,51 доларів. Цієї суми в декларації депутата немає.

У свою чергу депутат від фракції УКРОП цей борг не визнає і намагається скасувати рішення НАЗК через суд.