» Прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку – Верховний Суд

03 липень 2022, Неділя, 10:53

Прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку – Верховний Суд

25 Липня 2018г.
Суд

Прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення відповідної вислуги років, у тому числі відповідного стажу роботи на посадах прокурорів. Питання пенсійного забезпечення працівників прокуратури України регулюються Законом України № 1697-VII «Про прокуратуру», що набрав чинності з 15 липня 2015 року.

Таку позицію висловив Верховний Суд, розглянувши розширеним складом колегії суддів Касаційного адміністративного суду справу за позовом до управління Пенсійного фонду України. Про інформує Резонанс із посиланням на прес-службу ВСУ.

Повідомляється, що позивач просив визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у призначенні пенсії за вислугу років та зобов’язати призначити і виплачувати надалі таку пенсію.

Відповідач відмовив у призначенні такої пенсії з тих підстав, що норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, зокрема, відповідно до Закону України «Про прокуратуру», скасовано і з 1 червня 2015 року пенсії призначаються на загальних підставах у зв’язку з тим, що закон щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, не прийнято (Закон України від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»).

Суди попередніх інстанцій позов задовольнили. Відповідач не погодився з попередніми рішеннями і оскаржив їх.

Верховний Суд перевірив матеріали справи і дійшов висновку, що рішення судів попередніх інстанції у справі ґрунтуються на правильному застосуванні норм матеріального права, тому в задоволенні заяви управління ПФУ слід відмовити.

Суд мотивував своє рішення тим, що дія Закону № 213-VІІІ поширювалася тільки на Закон України від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ «Про прокуратуру», відповідно до якого на той період призначалися пенсії працівникам прокуратури. Цей Закон частково втратив чинність з 15 липня 2015 року у зв’язку з набранням чинності Законом № 1697-VIІ, який є чинним і на сьогодні.

Новий Закон України «Про прокуратуру» діяв на час звернення позивача до управління ПФУ із заявою про призначення пенсії. Його загальна вислуга років станом на день звернення становила 22 роки 7 місяців і 14 днів, що є достатнім для призначення пенсії за вислугу років.

Постанова Верховного Суду від 26 червня 2018 року у справі № 212/6157/16-а 

ПРОКУРОРСЬКІ ЗАРПЛАТИ І ЗАКОН ЧИ… БЕЗЗАКОННЯ?