19 березень 2024, Вівторок, 10:18

Прокурори з підрозділу Гуцуляка зацікавились одеською митницею

28 Вересня 2016г.
Marushevskaya 02 1170166139990960797 O

Генеральна прокуратура України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016000000001842 від 15.07.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 14 (готування до злочину); ч. 1 ст. 204 (незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів); ч. 2 ст. 364 (зловживання повноваженнями) Кримінального кодексу України. Про це стало відомо з ухвали Печерського райсуду Києва від 20 вересня 2016 року.

Як встановили працівники Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ, «на території України діє група по організації каналу незаконного переміщення через митний кордон України, як в межах вставлених пунктів пропуску так і поза їх межами, підакцизних товарів за сприяння співробітників митних органів України та Державної прикордонної служби».

За даними Генпрокуратури, впродовж 2016 року за попередньою змовою з працівниками митних органів України та Державної прикордонної служби група осіб здійснює незаконне придбання, зберігання, а також транспортування з метою збуту підакцизну продукцію. Так, досудовим розслідуванням встановлено, що організатори схеми функціонування незаконного переміщення через митний кордон України підакцизних товарів, використовуючи свої невстановлені на даний час зв'язки із числа співробітників митних органів організовують та забезпечують переміщення на територію України тютюнових виробів у митному режимі «імпорт 72 ЕЕ». У подальшому тютюнові вироби доставляються на ліцензійні склади розміщення товарів для магазинів безмитної торгівлі ТОВ «Дьюті Фрі Пі Джей Юкрейн», розташовані на території КП МА «Київ» (Жуляни). Після цього, вказані тютюнові вироби перевантажуються в інші транспортні засоби для нібито транспортування до магазину безмитної торгівлі в місті Одеса. Однак, такі транспортні засоби під супроводження співучасників злочинної схеми в порушення маршруту руху прямують до державних кордонів з метою реалізації такої продукції без проведення обов'язкових митних процедур, або відвантажуються на території складських приміщень особам, причетним до функціонування вказаного протиправного каналу переміщення тютюнових виробів, з метою їх вивезення з території зони митного контролю з порушенням встановленого порядку.

snimok-ekrana-2016-09-28-v-14-07-50Встановлено, що під час виїзду транспортних засобів з тютюновими виробами з ВМО-1 представник ТОВ «Дьюті Фрі Пі Джей Юкрейн» подає митну декларацію, в якій зазначає митний режим «Транзит 81 АА». Пунктом призначення є ВМО-5 (Одеська митниця ДФС). Після отримання відомостей від керівництва ТОВ «Дьюті Фрі Пі Джей Юкрейн», що транспортний засіб, відправлений в митному режимі «Транзит 81 АА», знаходиться під митним контролем в Одеській митниці ДФС (про що свідчать скан-копії ТТН, накладної на переміщення та фінансової гарантії з печатками «під митним контролем Одеська митниця ДФС»), представник ТОВ «Дьюті Фрі Пі Джей Юкрейн» направляє на ВМО-5 електронну декларацію вже в митному режимі «Імпорт 72АА».

«Учасники злочинної схеми при співучасті працівників Одеської митниці ДФС без фактичного в'їзду на територію митниці декларуючи товар в митному режимі «Імпорт 72АА», мають відскановані копії товаросупровідних документів з печатками митного органу призначення, що свідчить про функціонування злочинної схеми при співучасті працівників митних органів. Крім того, в базі даних ДФС стан декларації рахується як «завершення переміщення грузу», хоча фактично груз навіть не в'їжджав на територію Одеської митниці ДФС, - йдеться у судовій ухвалі. - В ході досудового розслідування винесено постанову про проведення експертизи з метою встановлення факту підробки товаро-супровідних документів суб'єктом господарювання з печатками працівників Одеської митниці ДФС або підтвердження факту причетності працівників Одеської митниці ДФС до такої злочинної діяльності».

Вивчивши клопотання представника прокуратури та долучені до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва надав ГПУ тимчасовий доступ до документів Одеської митниці ДФС України.