» Прокурори захистили права неповнолітніх ув’язнених

01 липень 2022, П'ятниця, 13:23

Прокурори захистили права неповнолітніх ув’язнених

9 Липня 2019г.
0
66348783_2313392888909738_1886179993784942592_n

Відповідно до міжнародних стандартів позбавлення волі для неповнолітніх має застосовуватись як крайній із можливих заходів впливу. На виконання цих вимог і положень Кримінального процесуального кодексу України затримання та тримання під вартою підлітків застосовуються у виключних випадках, - лише у разі, якщо вони підозрюються у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів, за умови, що застосування до них іншого запобіжного заходу неможливо.

Наразі в установах попереднього ув’язнення утримується 114 таких неповнолітніх. Органи прокуратури, наділені функцією нагляду за додержанням законів у цій сфері, здійснюють регулярні перевірки додержання прав ув’язнених.

Так, Генеральною прокуратурою України під час перевірки у Київському слідчому ізоляторі установлено численні порушення умов тримання неповнолітніх і жінок з дітьми до 3 років, їх соціального, медико-санітарного та матеріально-побутового забезпечення, виховної роботи, освіти. Зокрема, підлітки з важкими патологіями жодного разу не обстежувались профільними лікарями, неповнолітній, який є дитиною, позбавленою батьківського піклування, не отримував пенсію у зв'язку з втратою годувальника тощо.

За результатами розгляду внесених прокурорами вказівок, ці порушення усунуто. Ув’язнених забезпечено харчуванням згідно зі встановленими нормами, 3 хворих неповнолітніх обстежено в умовах спеціалізованих закладів охорони здоров’я, призначено відповідне лікування, яке наразі вони отримують.

За вказівками прокуратури Львівської області в камерах установи виконання покарань №19, де утримуються неповнолітні, проведено ремонтні роботи та відновлено гаряче водопостачання, замінено постільну білизну тощо.

На вимогу прокуратури Дніпропетровської області засудженому, 2002 року народження, який утримується в Дніпровській установі виконання покарань № 4, виготовлено паспорт громадянина України. Прокуратурою Донецької області поновлено право ув’язненого в Бахмутській установі виконання покарань №6 на освіту та зараховано його до загальноосвітнього навчального закладу.

Усього цього року з метою захисту прав неповнолітніх у слідчих ізоляторах, виховних колоніях, інших спеціальних установах прокурори розпочали 15 кримінальних проваджень, внесли 353 документи реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 122 винних службових осіб.

Джерело

1516868352-4015-foto-press-slujbyi-gpu
Андрій Лисенко Речник ГПУ