15 квітень 2024, Понеділок, 22:59

Прокурорів найчастіше карають за помилки у декларації та пияцтво за кермом

19 Жовтня 2017г.
59c3abc590159

За півтора місяці роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів відкрито 146 дисциплінарних проваджень щодо 151 прокурорського працівника (36 з них - стосовно перевірки доброчесності). Як повідомляє Резонанс, про це поінформував заступник голови КДКП Віктор Шемчук в інтерв'ю LB.ua.

За його інформацією, станом на 1 вересня у провадженні КДКП була 351 скарга. Наразі лишилося нерозглянутими 155.

КДКП ініціювала відсторонення від посади одного прокурора, завершила перевірку зі складанням висновку щодо 45 осіб, 8 з яких отримали  дисциплінарні стягнення (догана, звільнення з посади або непереведення на посаду у вищий орган протягом року).

РЕФОРМА ПРОКУРАТУРЫ: ЧТО НУЖНО ЗНАТЬ О КВАЛИФИКАЦИОННО-ДИСЦИПЛИНАРНОЙ КОМИССИИ ПРОКУРОРОВ

Заслужений юрист України В. Шемчук умовно поділяє дисциплінарні провадження щодо прокурорів на три категорії:

1) порушення законодавства під час декларування;

2) невиконання функціональних обов'язків і наказів, зловживання спиртним, а також втрата службових посвідчень, паролів доступу до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань;

3) вчинення корупційних злочинів.

"Найтиповіше сьогодні порушення - помилка в декларуванні. Але саме помилка, а не навмисне внесення неправдивої інформації. Найбільша кількість скарг щодо помилок у декларуванні надійшла з Кіровоградської та Донецької областей", - акцентував заступник голови КДКП. І додав, що "механізму перевірки інформації з декларацій КДКП не має. І ми посилаємо за такими скаргами запити в НАЗК, щоб вона перевірила такі факти і прийняла рішення, чи наявне порушення в тих чи інших випадках. За результатами перевірки НАЗК ми зможемо притягнути до дисциплінарної відповідальності окремих прокурорів".

ГЕНПРОКУРОР ЛУЦЕНКО ВТРАТИВ ДИКТАТОРСЬКІ ПОВНОВАЖЕННЯ

Правник також зауважив, що було кілька випадків звільнення прокурорів, яких затримали в нетверезому стані. "Зокрема, на одному з попередніх засідань КДКП рекомендувала звільнити прокурора, якого затримала патрульна поліція через технічну несправність автомобіля (не горіла одна фара). Після цього виявилося, що він перебував у нетверезому стані. Ще буянити почав", -  сказав В. Шемчук.

НЕПРИКАСАЕМЫЙ ИЗ ДНЕПРА

Як повідомляв Резонанс, 6 лютого 2017 року перший заступник прокурора Дніпропетровської області Роман Сосков був затриманий в центрі Днепра поліцейським патрулем під час керування автомобілем у нетверезому стані. Перевірка на алкотестера виявилася позитивною і показала 0,66 проміле у крові правоохоронця.

Намагаючись захистити «честь мундира» прокуратура Дніпропетровської заявила, що Р. Сосков, стосовно якого працівники поліції склали адмінпротокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом у нетверезому стані), пройшов огляд на стан сп’яніння в комунальному закладі «Дніпропетровський наркологічний диспансер». У результаті, як ідеться в повідомленні, в крові прокурора не знайдено ні алкогольних, ні наркотичних речовин.

FINITA LA РЕФОРМИ?!

Раніше Резонанс вже звертав увагу на невідповідність офіційних доходів та видатків першого заступника прокурора Дніпропетровської області.

СКАНДАЛЬНЫЙ ПРОКУРОР СОСКОВ НЕЗАКОННО ОФОРМИЛ СЕБЕ ПЕНСИЮ