» Протидія злочинності та корупції залишається головним завданням у роботі, – прокурор Хмельницької області

05 липень 2022, Вівторок, 06:24

Протидія злочинності та корупції залишається головним завданням у роботі, – прокурор Хмельницької області

7 Лютого 2019г.
1

Торік завдяки вжитим скоординованим заходам вдалось стабілізувати криміногенну ситуацію у Хмельницькій області, рівень злочинності зменшився і є значно нижчим від загальнодержавного. Про це 7 лютого 2019 року заявив прокурор Хмельницької області Олег Синишин під час координаційної наради керівників правоохоронних органів регіону.

Також він відзначив позитивні здобутки в області: скоротилось число злочинів проти громадського порядку та моральності, безпеки руху та експлуатації транспорту, у тому числі незаконних заволодінь транспортними засобами. Спостерігається тенденція до зниження числа злочинів проти власності, зокрема, крадіжок, у тому числі з квартир, вимагань та шахрайств. Досягнуто зменшення рівня підліткової злочинності.

"Протидія злочинності та корупції продовжує залишатись головним завданням у роботі правоохоронців краю, - наголосив Олег Синишин. - Завдяки вжитим організаційним та практичним заходам правоохоронними органами області виявлено та знешкоджено 7 організованих злочинних груп, загальною чисельністю 31 особа. Обвинувальні акти у всіх кримінальних провадженнях скеровано до суду".

Також, минулого року правоохоронними органами розпочато розслідування у 5 кримінальних провадженнях за фактами участі громадян України у складі терористичних організацій. За результатами розслідування 10 кримінальних проваджень вказаної категорії до суду скеровано обвинувальні акти".

Прокуратурою спільно з іншими уповноваженими на боротьбу із корупцією органами продовжується цілеспрямована робота з виявлення корупційних правопорушень та притягнення винних до відповідальності. У 2018 році за результатами досудового розслідування кримінальних проваджень за фактами вчинення корупційних злочинів до суду направлено обвинувальні акти стосовно 57 осіб. Окрім цього, спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено і до суду направлено 376 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, до відповідальності уже притягнуто 214 осіб.

"Занепокоєння викликає збільшення кількості злочинів проти життя і здоров’я особи, умисних вбивств та тяжких тілесних ушкоджень у порівнянні із 2017 роком вчинено вдвічі більше, - акцентував керівник прокуратури.- Незважаючи на зменшення кількості злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, у 49 дорожньо-транспортних пригодах загинули люди. Тому одним із першочергових завдань є швидке та ефективне розслідування кримінальних проваджень за вказаними фактами та притягнення винуватців до відповідальності".

Підсумовуючи, Олег Синишин підкреслив, що позитивних зрушень в подоланні злочинності можливо досягнути лише у разі максимальної згуртованості усіх правоохоронців та закликав учасників наради спільно працювати над забезпеченням ефективного захисту громадян та інтересів держави.

У роботі заходу, де було обговорено стан попередження та протидії злочинності, взяли участь представники органів влади, місцевого самоврядування, відповідних підрозділів правоохоронних органів, а також працівники апарату прокуратури області та місцевих прокуратур, - інформує прес-служба прокуратури області.