20 квітень 2024, Субота, 07:50

Протистояння між НАБУ і САП переросло у силовий конфлікт

19 Вересня 2018г.
5ba2607cc6f13

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник не прийшов на засідання комітету Верховної Ради із запобігання корупції, оскільки дізнався про затримання детективів Бюро за встановлення прослуховувального обладнання в кабінеті керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Про це повідомляє LB.ua із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ситник розвернув автомобіль, оскільки дізнався, що його детективів затримала поліція за встановлення нового жучка в кабінеті Холодницького", - повідомив він.

На засіданні комітету Ради планували заслухати звіт Ситника про роботу НАБУ.

В.о. голови комітету Юрій Савчук (фракція "Народний фронт") зачитав лист директора НАБУ, в якому Ситник повідомив, що не може прийти на засідання "у зв'язку з необхідністю перебувати на робочому місці для виконання невідкладних заходів".

У НАБУ підтвердили, що Ситник не прийде на засідання, але подробиць не повідомили.

Оновлення 17:22. Ціла низка ЗМІ повідомили, що інцидент призвів до силового протистояння, оскільки визволяти затриманих детективів приїхали спецпризначенці НАБУ.

"Затримували демчинівські, спецназ НАБУ приїхав відбивати", - пише "Інсайдер" з посиланням на свої джерела.

Він заявив, що мікроавтобус Ford зі співробітниками Бюро виявили співробітники Служби безпеки України. Люди зсередини замкнулися - і під час затримання там розбили вікна.

Тим часом спецназ НАБУ нібито побив службовий автомобіль голови САП Назара Холодницького і його водія.

Видання "Українська правда" опублікувало відео події.

Оновлення 17:38. НАБУ у твіттері спростувало і затримання детективів, спробу встановити засоби прослуховування.

"Поширена в ЗМІ інформація про нібито затримання детектива НАБУ не відповідає дійсності: жодного детектива НАБУ сьогодні не затримували", - повідомляє НАБУ.

"Спроб встановити обладнання для прослуховування кабінету керівника САП з боку НАБУ не було", - заявили в Бюро.

ХОЛОДНИЦЬКОГО НАРЕШТІ СТУРБУВАЛО СИСТЕМАТИЧНЕ ПОРУШЕННЯ ТАЄМНИЦІ СЛІДСТВА НАБУ

Як повідомляв Резонанс, 21 серпня 2018 року Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду ухвалив рішення, яким відмовив у відкритті провадження у справі за позовом Національного антикорупційного бюро України до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (далі - КДКП) про визнання протиправним та скасування рішення щодо накладення дисциплінарного стягнення на Холодницького.

26 липня 2018 року Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) вирішила залишити на посаді керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) України Назара Холодницького. У висновку КДКП йдеться, що Холодницький справді вчинив проступок і заслуговує на догану, але не може бути звільнений з посади відповідно до законодавства.

Напередодні прокурори САП заявили про тиск на КДКП через розгляд висновку щодо Холодницького. Вони заявили, що "підвищена увага" окремих політиків і громадських діячів "уже перейшла межі допустимого", а критика щодо Холодницького є безпідставною.

Нагадаємо, що на початку квітня Генеральна прокуратура України (ГПУ) відкрила кримінальне провадження проти Холодницького за підозрою в розголошенні відомостей досудового розслідування. Артем Ситник підозрює Холодницького у здійсненні тиску на суд, чиновників і свідків із метою надання ними неправдивих свідчень. Він також закидає Холодницькому "злив" інформації про заплановані обшуки НАБУ і тиск на підлеглих прокурорів і наголосив, що НАБУ відмовляється співпрацювати з керівником САП.

4 квітня НАБУ опублікувало фрагменти розсекречених матеріалів негласних слідчих дій в робочому в кабінеті Холодницького, а саме - дані, здобуті за допомогою прослуховувального пристрою. Сам Холодницький вважає, що записи, зроблені під час проведення негласних слідчих дій у його кабінеті - це компіляція.

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ПАТ АБО ЯК ДЕТЕКТИВИ З ПРОКУРОРАМИ У ШПИГУНІВ ГРАЮТЬ