29 березень 2024, П'ятниця, 08:44

Рада прокурорів України попередила Венедіктову про правовий колапс

23 Квітня 2020г.
Снимок экрана 2020 04 16 в 21.15.58 1

Радою прокурорів України на засіданні 22 квітня 2020 року в порядку участі у визначенні кадрового забезпечення прокурорів розглянуто питання можливого механізму виконання рішень кадрових комісій з атестації прокурорів регіональних прокуратур про звільнення з посад прокурорів, які неуспішно пройшли атестацію.

Про це інформує Резонанс 23 квітня із посиланням на РПУ.

За даними Ради прокурорів, Офісом Генерального прокурора спрямовуються рішення кадрових комісій на адреси керівників прокуратур регіонального рівня для звільнення з посад прокурорів, які неуспішно пройшли атестацію, та про вжиті відповідні заходи зобов’язано інформувати до 30 квітня 2020 року.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19.09.2019 № 113-IX підставою звільнення прокурорів зазначеної категорії визначено пункт 9 частини першої статті 51 Закону України «Про прокуратуру», а саме: ліквідація чи реорганізація органу прокуратури, в якому прокурор обіймає посаду, або в разі скорочення кількості прокурорів органу прокуратури.

Згідно з розділом ІІ Закону від 19.09.2019 № 113-IX «Прикінцеві та перехідні положення», до дня початку роботи обласних прокуратур, який визначається рішенням Генерального прокурора, їхні повноваження здійснюють регіональні прокуратури.

- Одночасне звільнення значної кількості прокурорів регіональних прокуратур негативно вплине на якість та результативність роботи органів прокуратури в цілому, наголосили у Раді прокурорів. - Також треба врахувати, що та кількість прокурорів, яка залишиться працювати, об’єктивно не зможе забезпечити виконання функцій, покладених на органи прокуратури, що може призвести до колапсу.

Добір на вакантні посади прокурорів в обласних прокуратурах, після якого відповідні особи певний час мають пройти стажування та отримати практичні навички в здійсненні прокурорської діяльності, докорінно не вирішить зазначеної проблеми.

Зважаючи на викладене, Рада прокурорів України звернулась до Генерального прокурора з пропозицією відтермінувати звільнення з посад прокурорів, які неуспішно пройшли атестацію, до дня початку роботи обласних прокуратур.