22 вересень 2023, П'ятниця, 04:36

Радники команди Зе продовжують реформи Порошенка?

10 Квітня 2019г.
Фото: Право на владу
Фото: Право на владу

Цілком погоджуюсь з висловленням в соціальних мережах думок про те, що практика призначення громадян іноземних держав на високі посади в нашій країні дійсно не принесла жодного позитивного результату за останні 5 років керування державою П. Порошенком. Тому, теж здивований такими намірами (звичайно, якщо вони відповідають дійсності) команди ЗЕ.

У першу чергу, треба пам’ятати, що ці особи не знають ні нашої мови, ні нашого законодавства, ні нашої історії, ні наших традиції і звичаїв, практикували чи навіть і зараз практикують в зовсім інших правових системах, з різними джерелами права, а тим більше,у них абсолютно немає любові і поваги до нашої держави, вони є патріотами своєї Батьківщини і тому ніколи не будуть захищати інтереси нашої країни, де вони будуть просто заробітчанами! Всі ми бачили наслідки участі у «реформуванні» нашої поліції і прокуратури з боку начебто грузинських реформаторів, вони не те, що не дали позитивного результату, навпаки, принесли хаос і безлад у сферу діяльності правоохоронних органів України. Не виключаю, що може саме і така мета у них була, бо ніхто із них і їх покровителів за океаном чи в Європі не зацікавлений в могутній незалежній і самостійній Україні.

Хочеться вірити, що ці всі «новоспечені» радники кандидата в Президенти В. Зеленського, які всі до того працювали у команді Порошенка, декларують власну позицію і погляди на діяльність правоохоронних органів, в тому числі і по боротьбі з корупцією (що, до речі, залишається і досі прибутковим ремеслом для більшості із них та може приносити інші «дивіденди» з метою обману наших громадян). Інколи навіть складається враження, що такі заяви, заклики і декларації таких перебіжчиків із однієї команди в іншу якраз і направлені на те, щоб обвалити рейтинг та довіру до даного кандидата ЗЕ.

Теж саме приблизно можна сказати і про заяву ще одного радника ЗЕ Р. Рябошапки з приводу його обіцянки чи намірів зобов’язати слідчих і прокурорів протягом 2-х місяців закінчити розслідування кримінальних проваджень, щоб довести свою спроможність працювати і далі в прокуратурі, чисельність якої мають намір начебто знову скоротити. Інакше як популізмом це не назвати, бо терміни для закінчення кримінальних проваджень слідчими прокуратури встановлені законом, як мінімум, до 20 листопада 2019 року (якщо виходити із дати, з якої повинно було розпочати свою діяльність ДБР, а якщо керуватись тією датою, коли нове Бюро запрацювало, то до кінця листопада 2020 року).

Це по-перше.

По-друге, треба таким «горе-реформаторам» і читати закон та орієнтуватись в стані злочинності в державі та протидії їй хоча б в 2018 році (майже 1 млн. кримінальних правопорушень зареєстровано, а на кінець року залишаються в залишку не розслідуваними більше 500 тисяч проваджень) та конкретних навантаженнях на кожного прокурора-процесуального керівника. Бо якби володіли такими даними, то такої нісенітниці не несли б.

Теж саме можна сказати про «ліквідацію» ГПУ. Бо якби у члена команди ЗЕ була хоча б уява про здійснення процесуального керівництва, досудове розслідування з боку прокурорів у відповідності до Конституції України та КПК, який був, до речі, одобрений самими впливовими інститутами Європи, то він би «не потрясав повітря» пустими словами.

Разом з тим, вважаю, що сьогодні нам ще рано дискутувати з такими новими (старими) реформаторами, варто дочекатись закінчення другого туру виборів глави держави, щоб почути та побачити власні перші кроки саме нового Президента України на цій надзвичайно важливій посаді та оцінити ті ж кадрові призначення, тим більше, враховуючи, що будь-які кандидати на найвищі посади повинні, як мінімум, бути підтриманими парламентом України.

І насамкінець.

Шановні друзі! Нагадую Вам, що на посаду того ж Генпрокурора може бути призначена особа, яка є громадянином України та вільно володіє державною (тобто українською) мовою. Це те, що відсутнє навіть у названих в ЗМІ претендентах із числа іноземних громадян.

Джерело

У ЗЕЛЕНСЬКОГО ХОЧУТЬ ГЕНПРОКУРОРА-ІНОЗЕМЦЯ

18485508_432765090437116_7143097823702655490_n
Олексій Баганець Екс-заступник Генерального прокурора України, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, адвокат