» Ратифікація Стамбульської Конвенції дозволить Україні перейти на новий рівень протидії знущанню над жінками, – Венедіктова

29 березень 2023, Середа, 01:21

Ратифікація Стамбульської Конвенції дозволить Україні перейти на новий рівень протидії знущанню над жінками, – Венедіктова

26 Листопада 2020г.
125550533_168946514867666_9085239569905948492_o

Україна має нарешті ратифікувати Стамбульську Конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, - переконана Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

Про це вона написала у соцмережі 26 листопада - у Міжнародний день усунення насильства проти жінок, - передає Резонанс.

Гендерно обумовлене насильство набуває загрозливих масштабів, - акцентувала Венедіктова. - Каталізатором цього явища, на жаль, стала також і пандемія. Внаслідок зростання безробіття, самоізоляції та з інших причин рівень домашнього насильства в країні зріс і проблема нагально потребує вирішення.

Упродовж поточного року за статтею домашнє насильство (ст. 126-1 КК України) зареєстровано більше 2,7 тисяч правопорушень, минулого року – 1,5 тисячі. У 2020 році 1,7 тисячі проваджень направлено до суду з обвинувальними актами, проти 758 торік.

Залякування, погрози, побиття, здавалося б, в найбезпечнішому місці – вдома і від тих, хто мав би захищати – це те, на що не можна закривати очі. Цьому явищу потрібно протидіяти системно.

Основні положення Стамбульської Конвенції щодо криміналізації діянь, пов’язаних із домашнім насильством вже імплементовані в українське законодавство і прокурори спільно з слідчими активно притягують до відповідальності тих, хто піднімає руку на жінок та дітей. У середньому одне кримінальне провадження такої категорії розслідується впродовж лише 30 днів та направляється до суду.

Однак Стамбульська Конвенція передбачає більш глибокі зміни, зокрема, відповідне навчання суддів, прокурорів, адвокатів, поліцейських, які працюють з вразливими потерпілими від домашнього насильства щодо недопущення вторинної та повторної віктимізації, а також навчання стандартам ефективного розслідування в таких категоріях справ. Це дозволить нам перейти на якісно новий рівень протидії знущанню над жінками.

Прискорити ратифікацію Стамбульської Конвенції закликала Україну і ООН. Нам потрібна синергія на шляху до створення суспільства, вільного від насильства, - відмітила очільниця Офісу Генпрокурора.

ЗАСТУПНИЦЯ АВАКОВА ПОЯСНИЛА, ЧОМУ ВДВІЧІ ЗРОСЛА КІЛЬКІСТЬ ЗВЕРНЕНЬ ЩОДО ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram