» Редактор The Insider назвав імовірних жертв отруєнь ФСБ/ГРУ

30 вересень 2022, П'ятниця, 16:18

Редактор The Insider назвав імовірних жертв отруєнь ФСБ/ГРУ

28 Грудня 2020г.
Снимок экрана 2020-12-28 в 06.11.59

Головний редактор розслідувального видання The Insider Роман Доброхотов назвав прізвища можливих жертв отруєнь, організованих ФСБ або ГРУ. Крім колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, бізнесмена Омеляна Гербева і політика Олексія Навального, до отруєння яких причетність спецслужб доведена.

"Є великий набір підозрілих отруєнь або смертей, стосовно яких ми можемо припускати, що мало місце отруєння з боку російських спецслужб, а з приводу деяких у нас є сильні підозри саме щодо "Новачка", – заявив Роман Доброхотов у програмі "Код безопасности" на телеканалі ДОМ. Про це пише Резонанс 28 грудня із посиланням UATV.

РЕАКЦІЯ

Найбільш очевидний, за його словами, – це випадок журналіста, правозахисника і історика Володимира Кара-Мурзи, який був отруєний двічі, і в обох випадках симптоми дуже сильно схожі на дію "Новачка".

"Він активно лобіює санкції проти Путіна і його оточення, він спілкується з американськими сенаторами, європейцями. І ось ми побачили одна за одною спроби отруєння – спочатку у 2015-му, потім у 2017 році. І там практично в нас немає сумнівів і в тому, що використовувався "Новачок", і в тому, що, ймовірно, це та ж сама бригада", – розповів Доброхотов.

Схожий випадок із Петром Верзіловим – учасником гурту Pussy Riot і видавцем інтернет-ЗМІ "Медіазона". Він, на думку експерта, викликав роздратування влади своїми акціями. "Плюс, про отруєння заявив Дмитро Биков (російський публіцист, критик і опозиційний діяч, – ред.), і ще кілька людей теж мали якісь схожі симптоми, і це треба перевіряти. Тобто насправді список може бути досить довгий. Більшість із цих людей, про яких ми говоримо, вижили, але, можливо, саме тому що вони вижили, ми дізнаємося про ці випадки", – зазначив Роман Доброхотов.

"Є, наприклад, випадок із керівниками РУСАДА – антидопінгове агентство, яке опинилось у центрі скандалу після масштабної махінації з допінгом. І відразу після того, як Родченков (один із головних співробітників лабораторії, – ред.) утік до Америки, два інші високопоставлені керівники РУСАДА один за іншим із різницею в тиждень померли від серцевого нападу. При тому, що були людьми середнього віку, цілком здорові, ніколи не скаржилися на серце. Відповідно, ніхто з їхнього оточення не вірить у те, що ця смерть була природна", – додав журналіст.

НАВАЛЬНІ ТРУСИ, АБО ЧИ СЛУЖАТЬ У ФСБ ДЕБІЛИ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram