19 квітень 2024, П'ятниця, 11:04

Реформа ВРП повинна стати серцевиною реформи судочинства, – голова представництва ЄС в Україні

1 Березня 2021г.
ВРП
Фото: ОПУ

Реформу судочинства потрібно здійснювати комплексно, і в цьому питанні Україна має повну підтримку міжнародних партнерів. Про це заявив голова представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас під час форуму "Україна 30. Розвиток правосуддя", - повідомляє Резонанс 1 березня із посиланням на сайт телеканалу "Дом".

"Повертаючись до допомоги ЄС та інших партнерів: ваш успіх — це наш спільний успіх. Ми це довели у нашій допомозі у реформі Верховного суду", — зазначив він. За словами Маасікаса, ЄС за цей час дійшов важливого висновку — реформу судочинства потрібно здійснювати комплексно, а не шматочками.

"По-друге, ми для себе дізналися, що одне із найдавніших і найскладніших питань демократії, яке ще знали римляни, — хто буде стежити за тими, хто наглядає, хто керує судами, хто номінує суддів. І тому реформа Вищої ради правосуддя повинна стати серцевиною реформи судочинства в Україні", — наголосив голова представництва ЄС в Україні.

Реформа Вищої ради правосуддя є надзвичайно складною, і підхід до неї потрібен делікатний. Проте участь міжнародних кіл і громадянського суспільства зможе зменшити ризики помилок і невдач, впевнений Матті Маасікас.

Він нагадав, що 11 лютого на пресконференції після засідання Ради асоціації "Україна — ЄС" високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель назвав реформу судочинства "матір’ю всіх реформ".

"Жозеп Боррель знає ще з 1970-х років, як до Іспанії прийшов перехідний період, я знаю, як до Естонії прийшов перехідний період в 1990-х. Ми знаємо, про що говоримо. Реформа судочинства — це основа багатьох інших реформ і покращень в Україні", — наголосив Маасікас.

За його словами, зараз сприятливий час для здійснення судової реформи, адже одна частина судочинства уже пройшла реформування.

"Для того, щоб була комплексна судова реформа, президент Володимир Зеленський та українська влада користуються повною підтримкою міжнародної спільноти і партнерів", — додав він.

Нагадаємо, "суд у смартфоні" і реформу Конституційного суду анонсував Володимир Зеленський.

БОРОТЬБУ З КОРУПЦІЙНИМИ РИЗИКАМИ В СУДОВІЙ СИСТЕМІ НЕОБХІДНО ПОСИЛЮВАТИ, АЛЕ НЕ ШЛЯХОМ ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОЦЕДУР, ЯКІ ПОРУШУЮТЬ ГАРАНТІЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ СУДДІВ