» Реконструкцію Львівського сміттєзвалища виконуватиме компанія, яка майже немає техніки

07 грудень 2022, Середа, 12:39

Реконструкцію Львівського сміттєзвалища виконуватиме компанія, яка майже немає техніки

6 Липня 2018г.
0
170096

Ярослав Берендаков, для Резонансу

У середині травня львівське комунальне підприємство «Збиранка» підписало угоду з переможцем тендеру ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення» на реконструкцію полігону твердих побутових відходів міста Львова в селі Великі Грибовичі, а також на ліквідацію негативних наслідків аварії на землях Малехівської сільської ради. Вартість робіт за результатами торгів склала 22 099 999,99 грн. Після детального аналізу тендерної документації замовника та зіставлення її з поданим переможцем пакетом документів, виявилось, що будівельна компанія «Сучасні будівельні рішення» не мала підстав для перемоги у тендері, як і інші учасники торгів.

В офіційному переліку про склад матеріально-технічної бази у переможця тендеру (копію переліку розміщено на сайті «Прозоро») немає більше половини необхідної для виконання робіт техніки згідно з технічним завданням (складова частина тендерної документації. - Прим.). До того ж в угоді між комунальним підприємством та підрядником відсутні інші обов’язкові документи (додатки), що, в свою чергу, ставить під сумнів якість, повноту та швидкість виконання робіт на міському звалище. Тож ми розібрали цей тендер «по кісткам», аби показати в ньому ознаки чергової оборудки.

Так, свої пропозиції до даного тендеру надали три учасники: ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення», ТОВ «Гетьман» та ПП «МП Сантехмонтаж». Недовго вагаючись, тендерний комітет ЛКП «Збиранка» акцептував тендерну пропозицію першого учасника з найменшою ціною пропозиції, а саме - 22 099 999,99 гривень. Переможець торгів «скинув» чотири з немалим мільйони!

Довідка: ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення» (код ЄДРПОУ 37469814) зареєстровано в Києві за адресою: 04053, м.Київ, ВУЛИЦЯ КУДРЯВСЬКИЙ УЗВІЗ, будинок 5-Б, офіс 601/6, Засновник: Мартиросян Наталія Богданівна.

По-перше, невже жоден із членів тендерного комітету не замислився над тим, чи зможе компанія з уставним фондом в 50 000 гривень потягнути великий об’єм робіт, як то передбачено тендерною документацією?

По-друге, замовник торгів ЛКП «Збиранка» ще на етапі укладання договору вирішило утаємничити не тільки кошторис виконання робіт, а й календарний план їх виконання, не опублікувавши жодного відповідного додатку до договору, чим одночасно порушило принципи прозорості та відкритості, закріплені в Законі «Про публічні закупівлі». Додатки є невід’ємною частиною даного договору і в порядку статті 10 вищезгаданого закону мають бути оприлюднені. Але це не все.

По-третє, тендерний комітет комунального підприємства під час розгляду пропозиції ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення» чомусь не помітив недостатню кількість обладнання та обмежену матеріально-технічну базу будівельної компанії. Так, у складі пропозиції ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення» наявна довідка від 16.04.2018 року № 320/18, з якої відомо, що учасник до виконання робіт планує залучити лише 8 одиниць орендованої будівельної техніки, також зазначивши про наявність перфоратору, шліфмашини, комп’ютера так ксероксу!

Створюється таке враження, що дрібну техніку на кшталт перфоратора, шліфмашини та комп’ютера, який взагалі не пов’язан з реконструкцією, було вказано аби штучно подовжити перелік матеріально-технічної бази. Бо якщо зазирнути до Технічного завдання (Додаток 9 до тендерної документації), можна побачити, що реконструкція полігону в селі Великі Грибовичі згідно з проектною документацією потребує перш за все великої кількості важкої будівельної техніки, а саме:

- автомобiлi самоскиди;

- екскаватори одноковшові дизельні на гусеничному ходу з ковшом мiсткiстю 1 [1-1,2] куб. м;

- бульдозери потужнiстю 96 кВт [130 к.с.];

- причiпні котки на пневмоколiсному ходу масою 25 т;

- кущорiзи;

- трактори потужнiстю 79 кВт [108 к.с.];

- викорчовувачі-збирачи;

- граблі;

- бульдозери потужнiстю 79 кВт [108к.с.];

- причiпні кулачкові котки масою 8 т;

- екскаватори «драглайн» або «зворотна лопата» з ковшом мiсткiстю 1 [1-1,2] куб. м;

- пневматичні трамбiвки;

- бульдозери потужнiстю 121 кВт [165 к.с.];

- установка типу УГБ-3УК i УГБ-4УК для буріння;

- обертальні установки i агрегати для буріння на базi автомобiлiв вантажопiдйомнiстю 12,5 т;

- комплект бурового обладнання i цементацiйна установка;

- насос iз застосуванням комплекту обладнання ударно-канатного бурiння.

Так, із наведеного списку переможець ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення» зазначив про наявність лише перших трьох позицій, проте і тут неповна відповідність тендерним вимогам замовника. Під словами «екскаватори» та «бульдозери» розуміється, що їх повинно бути щонайменше два, тоді як у довідці про наявність обладнання приватна компанія вказала по одному бульдозеру та екскаватору.

По-четверте, питання виникають і до самої тендерної документації. Жодним з її пунктів не передбачено надання учасниками будь-яких ліцензій чи дозволів у зв’язку з тим, що полігон твердих побутових відходів є екологічнонебезпечним об’єктом. Відсутність подібних вимог в документації дає можливість приймати участь у торгах низькокваліфікованим підрядникам.

Замість цього ЛКП «Збиранка» перекладає відповідальність на виконавця робіт, прописавши у проекті договору (п. 11.10) умову: «Виконавець підписанням цього договору підтверджує свою спроможність виконати роботи за договором та підтверджує, що він має всі необхідні ліцензії, дозволи та повноваження ….». Тобто, у разі виникнення у майбутньому будь-яких питань щодо якості робіт чи наслідків аварій, замовник не понесе відповідальності за свою недбалість, а жителям Львова, як один із варіантів, розкажуть про недобросовісних виконавців робіт.

На основі цього журналістського розслідування буде направлено письмову заяву до Державної аудиторської служби щодо притягнення посадових осіб комунального підприємства «Збиранка» до відповідальності з одночасною відміною результатів тендеру. Відповідь від держаудиторів буде обов’язково оприлюднено на сторінках Резонансу.