14 квітень 2024, Неділя, 17:33

Рекордну кількість журналістів ув’язнили по всьому світу на тлі протестів і пандемії – CPJ

15 Грудня 2020г.
52a8e6a6 5c79 43db 993b 2068f0d7c52f W1023 R1 S

Щонайменше 274 журналісти у 2020 році перебувають за ґратами через свою професійну діяльність у той час, як уряди низки країн обмежують висвітлення новин про акції протесту й пандемію, повідомляє в новому щорічному звіті міжнародний Комітет захисту журналістів (CPJ).

Про це повідомляє Резонанс 15 грудня із посиланням на Радіо Свобода

Це найвищий показник із того часу, як CPJ почав збирати відповідні дані на початку 1990-их років.

«Це шокує і обурює, що ми спостерігаємо рекордну кількість ув’язнених журналістів у розпал глобальної пандемії. Ця хвиля репресій – це форма цензури, що перешкоджає потоку інформації та посилює інфодемію. COVID-19 поширений у тюрмах по всьому світу, і це ставить під загрозу життя журналістів», – сказав виконавчий директор організації Джоел Саймон.

2020 рік – п’ятий поспіль, коли за ґратами опиняються понад 250 журналістів. Китай, Туреччина, Єгипет, Саудівська Аравія лідирують у цьому рейтингу.

Протести і політична напруга стали каталізаторами багатьох арештів, додають у Комітеті захисту журналістів. Двома країнами, де спостерігається значне зростання кількості ув’язнених журналістів, стали Ефіопія, де політичні хвилювання переросли в збройний конфлікт, і Білорусь, де журналістів затримували під час висвітлення акцій протесту проти результатів президентських виборів.

Попри те, що у Сполучених Штатах Америки на момент проведення тюремного перепису жоден журналіст не перебував за ґратами, упродовж 2020 року там було арештовано чи притягнено до кримінальної відповідальності небачену кількість представників медіа – 110 журналістів, кажуть у CPJ.

Як кажуть автори звіту, в умовах пандемії авторитарні лідери світу намагалися контролювати пресу, арештовуючи журналістів, відкладали судові процеси, обмежували кількість відвідувачів і ігнорували підвищений ризик для здоров’я у тюрмі. Як наслідок, щонайменше двоє журналістів померли від зараження COVID-19, і медичне заключення це зафіксувало.

Комітет захисту журналістів формує список заґратованих із тих, хто перебував в ув’язненні в 00:01 1 грудня 2020 року. Таким чином, він не включає в себе багатьох журналістів, яких ув’язнювали і відпустили упродовж року.

Міжнародна правозахисна організація Комітет захисту журналістів сприяла достроковому звільненню щонайменше 75 журналістів по всьому світу в цьому році.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram