15 квітень 2024, Понеділок, 20:13

Реорганізація правосуддя

2 Жовтня 2018г.
У Жовтоводському міському суді Дніпропетровської області встановлено пандус
У Жовтоводському міському суді Дніпропетровської області встановлено пандус

28 Вересеня 2018 року, Президент України підписав указ про реорганізацію апеляційних господарських судів та місцевих апеляційних судів. На думку автора – це суттєво підвищить розгляд справ в судах та відновить довіру до правосуддя.

Замість обласних господарських судів, буде один регіональний господарський суд, юрисдикція якого поширюватиметься на три області.

З господарськими судами все зрозуміло. Іноді в деяких правовідносинах можна і не відвідувати судове засідання у справі, а просто надати свої пояснення.

Наступним етапом стала реорганізація місцевих апеляційних судів. Починається регіональне об’єднання, яке буде покривати один місцевий суд, який буде об’єднувати одну область.

Але є певні застереження щодо цієї реорганізації. І це криється в тому, що ці суди будуть значно перенавантажені.

Наступне. Не кожна людина з області може добратися до зазначеного суду, оскільки вона не має можливості ні фінансової, ні фізичної.

Окремо хочу наголосити на людях з особливими потребами у яких є фізичні вади і, на жаль, їх це реформа не помічає. Державна Судова Адміністрація, яка є розпорядником коштів для судів, не завжди звертає увагу на ці обставини. Інколи я буваю у судах і бачу абсолютну відсутність банальних пандусів для візочників у судах. А якщо і знаходжу, то з крутим нахилом 45 градусів. І для того, щоб правильно починати реформу судочинства, потрібно звертати увагу і на цей дуже важливий аспект.

Вища Рада Правосуддя, Вища Кваліфікаційна Комісія в унісон говорять про необхідність запровадження полегшення доступу в дім правосуддя для людей з інвалідністю, а натомість це просто слова. Треба нагадати вищезазначеним органам, щоб вони все ж таки діяли у відповідності не тільки Конституції та Закону, але й у відповідності до Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та звичайними потребами для таких людей.

Підсумую. Така реформа реорганізації без зазначених потреб може призвести не тільки до перенавантаженості судів, але й до невіліювання прав Людей з особливими потребами.

Вихід один. Пропоную внести зміни до процесуальних кодексів в підсудність для позивача, те, що особа яка має інвалідність, має право звертатися до суду, де буде зручно людині. Але для цього потрібні відповідні зміни, на що парламент, на жаль, не дасть своєї згоди.

А шкода!

ОБРАНО ГОЛІВ НОВОУТВОРЕНИХ СУДІВ У КРАМАТАТОРСЬКУ ТА ВІННИЦІ