30 листопад 2023, Четвер, 15:42

рф намагалась впливати на митні органи України: СБУ провела десятки обшуків, понад 20 митників відсторонено

8 Вересня 2022г.


КИЇВ. 7 вересня. Резонанс. Служба безпеки України не допустила посилення впливу країни-агресора на стале функціонування митних органів - йдеться про припинення незаконної співпраці посадовців митних органів із громадянами, які увійшли до санкційного списку контрабандистів, передає Резонанс.

Деталі

Як повідомили у пресслужбі, СБУ встановила, що 3 особи із цього списку мають російське громадянство, а одна особа – румунське. Тому СБУ ініціювала припинення у них громадянства України.

Більшість підсанкційних фігурантів прагнули обійти обмеження, продовжили протиправну діяльність через афілійовані структури та намагались зберегти вплив на посадових осіб. Служба безпеки не допустила посилення впливу країни-агресора на стале функціонування митних органів.

Під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора у кількох підсанкційних осіб проведено 23 обшуки, в результаті яких виявлено зброю, бойові припаси та вибухові речовини.

Зазначені заходи та слідчо-оперативні дії проводилися в рамках кримінального провадження за такими статтями Кримінального кодексу України:

ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом);
ч. 3 ст. 212 (Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів);
ч. 3 ст. 258-5 (Фінансування тероризму);
ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем).
Слідчі дії тривають.

Наразі 24 митника, серед яких і службовці керівного рівня, вже відсторонено від займаних посад.