» РФ затягує у Міжнародному суді ООН процес щодо Донбасу та Криму

06 лютий 2023, Понеділок, 12:42

РФ затягує у Міжнародному суді ООН процес щодо Донбасу та Криму

10 Лютого 2021г.
sud-oon-820x461

Україна заявляє про спроби РФ затягнути розгляд справи в Міжнародному суді ООН щодо застосування міжнародних конвенцій через російську агресію в ОРДЛО і в окупованому Криму. Про це у своєму Facebook повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін, передає Резонанс 10 лютого із посиланням на "Дом".

"Щодо слухань у Міжнародному суді ООН, ми спостерігаємо спроби РФ затягнути перехід суду до розгляду питання по суті, посилаючись на обмеження COVID, складність формування своєї позиції", — заявив Єнін.

За його словами, розгляд процедурних питань у суді має завершитися лише у 2023 році.

"Сьогодні ми маємо попередній календар процедур, які повинні завершитись фінальним рішенням, щонайменше, до кінця 2023 року", — повідомив заступник глави МЗС України.

У справі "Україна проти Росії" в Міжнародному суді ООН українська сторона заявляє, що РФ порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму в ОРДЛО та Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в окупованому Криму. Був поданий меморандум, який підтверджує порушення РФ положень зазначених конвенцій.

У січні Міжнародний суд ООН продовжив з 8 квітня по 8 липня 2021 року термін для подачі контрмеморандуму РФ.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram