Рішення ЄСПЛ щодо люстрації по-українськи набуло чинності - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

28 апрель 2020, Вторник, 19:21

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Рішення ЄСПЛ щодо люстрації по-українськи набуло чинності

25 февраля 2020г.
ЄСПЛ
Фото: ЄСПЛ (navalny.feldman.photo)

Постанова Європейського суду з прав людини, яка стверджує, що звільнення за законом "Про очищення влади" порушило права українських чиновників, вступила в силу.

Про це інформує Європейська правда з посиланням на повідомлення суду, передає Резонанс 25 лютого 2020 року.

Велика палата ЄСПЛ не стала задовольняти запит української сторони на розгляд справи, відтак рішення набуло чинності.

Як зазначили у суді, рішення є остаточним.

Як відомо, в середині січня Україна оскаржила рішення Європейського суду з прав людини, який визнав норми закону "Про очищення влади" порушенням Конвенції про захист прав людини.

- Порушення прав громадян законом про люстрацію були настільки очевидні, а заперечення Уряду України в ході комунікації справ були настільки необгрунтовані і примітивні, що я не бачу жодних шансів на перегляд цього рішення, - спрогнозувала ще у січні 2020 року адвокат Олена Льошенко, пише Резонанс.

Нагадаємо, 17 жовтня 2019 року Європейський суд з прав людини опублікував рішення щодо закону про люстрацію. У ньому йшлося, що український закон "Про очищення влади" порушив права українських чиновників.

ЄСПЛ ОГОЛОСИВ РІШЕННЯ ЩОДО ЛЮСТРАЦІЙНИХ СПРАВ 5 ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Суд вирішив, що закон застосовується до дуже широкого кола осіб і призвів до звільнення заявників лише на тій підставі, що вони обіймали посади на державній службі протягом більш ніж року за часів президентства Януковича, або на підставі зайняття посад у Комуністичній партії до 1991 року.

На думку суду, вказаний закон не зважав на особисту роль, яку відігравали заявники, а також на те, чи були вони особисто пов’язані з будь-якою недемократичною діяльністю в період правління колишнього президента.

ФЕДІР ВЕНІСЛАВСЬКИЙ: КСУ СТАВ ЗАРУЧНИКОМ НЕЯКІСНОГО ЗАКОНУ