» Рішення КСУ “зміцнює незалежність не лише Верховного Суду, але й усього судівництва України”, – Букіккіо

01 грудень 2022, Четвер, 01:14

Рішення КСУ “зміцнює незалежність не лише Верховного Суду, але й усього судівництва України”, – Букіккіо

13 Березня 2020г.
27a2f9963d403d1cdaafcf69b9e8c96c_1513336801_wysiwyg_650x410

- Я схвалюю те, що рішенням Конституційного суду від 11 березня визнано неконституційною зміну закону про судоустрій і статус суддів, якою було скорочено граничне число суддів у Верховному суді з 200 до 100. У своєму висновку від грудня 2019 року Венеційська Комісія поставила питання про вилучення цього припису, - заявив президент Венеційської комісії Ради Європи Джанні Букіккіо.

Про це пише Резонанс 13 березня із посиланням на відділ комунікацій Конституційного суду України та правового моніторингу.

Букіккіо наголосив, що Венеційської комісії "була глибоко стурбована тим, що така зміна могла спричинити серйозні переміни в тій побудові Верховного суду, яка стала наслідком всеосяжної реформи, що її було здійснено на основі закону, ухваленого попереднім скликанням Верховної Ради. Здійснення такого реформування знову, по виборах, було б знаком - як для суддів, так і для широкого загалу, -  що питання, залишаться судді найвищого суду на своїх посадах чи ні, залежить від волі відповідної більшості. Отже, я вітаю Конституційний Суд із тим, що він ухвалив своє рішення, яке зміцнює незалежність не лише Верховного Суду, але й усього судівництва України загалом".

ВОЛОДИМИР ПИЛИПЕНКО ПРО НЕКОНСТИТУЦІЙНУ СУДОВУ РЕФОРМУ: НЕ КНОПКИ ТРЕБА НАТИСКАТИ, А ВИВЧАТИ МАТЧАСТИНУ

- Те, що КСУ визнав судову реформу Зеленського неконституційною, вкотре доказує - треба спочатку вивчати матчастину, звертатися за висновками до Венеційської комісії, синхронізувати нові зміни з баченням і стандартами європейських інституцій, а вже потім натискати на кнопки в турборежимі, - заявив напередодні Резонансу

представник України у Венеціанській комісії (2013-2017 рр), народний депутат України VI-VII скликань, директор Українського центру соціально-правових досліджень Володимир Пилипенко.

КСУ ВИЗНАВ НЕКОНСТИТУЦІЙНИМИ НОРМИ ЗАКОНУ ЗЕЛЕНСЬКОГО ПРО СУДОВУ РЕФОРМУ