Рішення ОАСК про поновлення Голомші у ГПУ підтверджено в апеляції (Оновлено) — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

15 август 2020, Суббота, 22:45

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Рішення ОАСК про поновлення Голомші у ГПУ підтверджено в апеляції (Оновлено)

3 декабря 2019г.

Шостий апеляційний адміністративний суд Києва 3 грудня 2019 року залишив у силі рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, який визнав протиправним та скасував наказ ГПУ про звільнення Миколи Голомши з посади першого заступника Генерального прокурора України, та ухвалив поновити його на посаді.

Про це повідомляє Резонанс  із посиланням на джерела у судовій владі.

Цю інформацію підтвердив і Микола Голомша. І додав, що цю судову ухвалу він дочекався "на п’ятому році після незаконного звільнення з посади Першого заступника Генерального прокурора України",

Заслужений юрист України та голова політичної партії "Патріот" також зазначив, що "суд першої інстанції вказав, що будь-яких даних про мої дії, або бездіяльність на користь узурпації влади Януковичем наведено не було, як це передбачено адміністративним судочинством. Це було підтверджено і судом апелійної інстанції. Більш того ЄСПЛ у аналогічних справах вказано на безпідставність звільнення з посади за люстраційним законом".

ЄСПЛ ОГОЛОСИВ РІШЕННЯ ЩОДО ЛЮСТРАЦІЙНИХ СПРАВ 5 ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

- Дякую Феміді, яка повертає довіру до держави. Дякую всім колегам, друзям, близьким за підтримку! - написав відомий правник та політик у соцмережі Facebook.

Нагадаємо, ОАСК вважає, що "при проведенні люстрації, а позивач був звільнений у зв’язку з ухваленням Закону України "Про очищення влади", має бути дотриманий індивідуальний характер такої відповідальності, тобто вина працівника має бути доведена в кожному конкретному випадку. Водночас, відповідачем – Генеральною прокуратурою України не було надано доказів належності позивача до кола осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини".

Суд також вважає, що позивач не може бути притягнутий до відповідальності лише в силу одного факту зайняття ним посади, що не визнавалося правопорушенням на час її зайняття позивачем.Водночас, враховуючи те, що займана Миколою Голомшею посада у ГПУ не була політичною посадою, не доведено і правомірності застосування до позивача процедур, передбачених відповідним Законом, що у свою чергу зумовлює висновок про недоведеність правомірності прийняття оскаржуваного рішення з підстав, у ньому зазначених, що є достатньою і самостійною підставою для скасування рішення про звільнення.

СУД ПОНОВИВ ГОЛОМШУ НА ПОСАДІ ПЕРШОГО ЗАСТУПНИКА ГЕНПРОКУРОРА (ДОКУМЕНТ)