20 квітень 2024, Субота, 10:47

Рішення трибуналу очікуємо протягом 2022-2023 року, – Євгеній Єнін

22 Травня 2020г.
98184223 10213234287171247 6598211351783407616 N

Президент Володимир Зеленський уповноважив заступника глави МЗС Євгенія Єніна та посла в Нідерландах Всеволода Ченцова представляти Україну під час розгляду справ проти РФ у Міжнародному Суді ООН та арбітражних трибуналах щодо прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці і щодо затримання українських моряків та суден.

Відповідне розпорядження №332/2020-рп опубліковане на сайті глави держави. Про це 22 травня пише Резонанс із посиланням на Укрінформ.

"Уповноважити заступника міністра закордонних справ України Єніна Євгенія Володимировича як агента України у справах України проти Російської Федерації, що розглядаються Міжнародним Судом ООН про порушення Російською Федерацією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації і арбітражними трибуналами, створеними згідно з Додатком VII до Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права 1982 року, щодо прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці і щодо затримання українських військово-морських суден та членів їхніх екіпажів, та надзвичайного і повноважного посла України в Королівстві Нідерланди Ченцова Всеволода Валерійовича як заступника агента України здійснювати представництво України у зазначених справах", - йдеться у документі.

- Сьогодні важливий день, до якого команда українських дипломатів та юристів-міжнародників готувалася майже рік. 22 травня 2020 року ми подали в Міжнародний морський трибунал Меморандум проти Російської Федерації у справі про незаконне затримання трьох кораблів Військово-морського флоту України і 24 членів їх екіпажу. У цьому документі – факти, докази, показання свідків щодо порушень Росією міжнародних конвенцій, що мали місце у 2018 році в районі Керченської протоки. У ньому також – переможне для України рішення, яким Міжнародний морський трибунал майже рік тому зобов’язав Росію звільнити три наших судна «Бердянськ», «Нікополь», «Яни-Капу» та 24 українських моряків і повернути їх під юрисдикцію України. Це рішення стало чітким сигналом для всього світу, що Росія не може порушувати міжнародне право безкарно. Я щиро вдячний за самовіддану і титанічну працю заради цієї перемоги всій тогочасній команді МЗС, ВМС ЗСУ, військовим прокурорам та слідчим, а також юристам, які їм допомагали, - написав у соцмережі заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін.

На переконання Єніна, "моральна та матеріальна шкода, заподіяна за час незаконного утримання нашим військовим та суднам, має свою ціну. І ми не залишимо це без міжнародної правової відповіді".

- Я, як Агент України в цій справі, найкращі британські та українські юристи будемо прагнути отримати від Трибуналу рішення про те, що Російська сторона порушила вимоги міжнародного морського права, заборону в майбутньому вчиняти подібні дії та виплатити моральну і матеріальну компенсацію морякам за їх незаконне утримання 9 місяців під вартою та варварське поводження з українськими судами, - наголосив він.

У РФ буде три місяці на висловлення заперечень щодо юрисдикції в справі.

- Запевняю всіх, захищати своїх людей і територію ми будемо всіма можливими правовими засобами. На нашому боці Конвенція ООН з морського права, загальне міжнародне право, практика ЄСПЛ, беззаперечні факти та віра в перемогу. Рішення трибуналу очікуємо протягом 2022-2023 року. І так, нам потрібна твоя підтримка, Україно! - акцентував заступник глави вітчизняного МЗС.

ВІЙСЬКОВА ПРОКУРАТУРА ПОВІДОМИЛА ПРО ПІДОЗРУ РОСІЙСЬКИМ ВІЙСЬКОВИМ ЗА НАПАД НА УКРАЇНСЬКУ КОРАБЕЛЬНО-КАТЕРНУ ГРУПУ

Як писав Резонанс 27 листопада 2018 року, українські військові зазнали поранень та були захоплені разом із технікою біля окупованого Росією Криму внаслідок нападу, вчиненого під безпосереднім керівництвом заступника очільника прикордонної служби ФСБ РФ – начальника департаменту берегової охорони контр-адмірала Сергія Станкевича, а також начальника прикордонного управління ФСБ АР Крим та м. Севастополя віце-адмірала Геннадія Мєдвєдєва, які координували та організували здійснення артилерійського обстрілу та тарану українських суден.

За процесуального керівництва військової прокуратури Південного регіону України УСБУ в Одеській області розслідується кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни), ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), п. 1 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) КК України.

27 листопада 2018 військовою прокуратурою було повідомлено про підозру у вищевказаних злочинах наступним військовослужбовцям Російської Федерації:

- контр-адміралу Станкевичу С.М. – начальнику прикордонного управління ФСБ РК та м. Севастополя за ч. 2 ст. 437 КК України;

- віце-адміралу Мєдвєдєву Г.М. – заступнику керівника Прикордонної служби ФСБ РФ – керівнику департаменту берегової охорони за ч. 2 ст. 437 КК України;

- капітану 1 рангу Ромашкіну Р.О. – начальнику служби пункту управління ФСБ РФ по РК та м. Севастополь, до складу якого входять ПСКР «Ізумруд» та ПСКР «Дон» за ч. 2 ст. 437 КК України;

- капітану 1 рангу Шеіну А.Б. – заступнику начальника управління -начальнику відділу БО ПУ ФСБ РФ по РК за ч. 2 ст. 437 КК України;

- капітану 2 рангу Шатохіну О.В. – начальнику служби у м. Керч пункту управління ФСБ РФ по РК за ч. 2 ст. 437 КК України;

- капітану 2 рангу Саляєву О.М. – командиру прикордонного сторожового корабля ПСКР «Дон» за ч. 2 ст. 437 КК України;

- капітану 3 рангу Шипіцину А.О. – командиру сторожового корабля «Ізумруд» ч. 2 ст. 15, п. 1 ч. 2 ст. 115 та ч. 2 ст. 437 КК України;

- капітану 3 рангу Щербакову С.О. – командиру малого протичовнового корабля «Суздалець» ч. 2 ст. 437 КК України.

Як наголосили у військовій прокуратурі, заходи щодо морського переходу до порту Маріуполь корабельно-катерної групи у складі трьох одиниць − малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ», «Нікополь» та буксиру «Яни Капу» (тобто військових кораблів, за термінологією міжнародного морського права) військовим командуванням здійснювались на виконання рішення РНБО від 12 жовтня 2018 року "Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці".

Нагадаємо, 25 листопада 2018 під час проходження Керченської протоки російські кораблі розпочали небезпечні маневри навколо катерів ВМС України з метою блокування останніх, внаслідок чого російський морський буксир «Дон» здійснив таран – навал на рейдовий буксир ВМС України «Яни Капу», завдавши суттєвих пошкоджень. Після виходу українських кораблів з 12-ти мильної зони, російські окупаційні війська – прикордонний корабель БОХР ПС ФСБ РФ «Ізумруд», продовжуючи ведення агресивної війни, здійснив артилерійський обстріл української корабельно-катерної групи, у результаті якого поранено шість військовослужбовців ЗСУ та пошкоджено два українських корабля.

Крім цього слідчим управлінням військової прокуратури Південного регіону України було встановлено, що представники влади РФ та Збройних сил РФ почали та ведуть агресивну війну проти України, а саме 20 лютого 2014 здійснили вторгнення підрозділів ЗС РФ на територію України – Автономну Республіку Крим і м. Севастополь, забезпечили військову окупацію вказаної територію, чим продовжили агресію щодо України та іі громадян.

РОСІЙСЬКІ КОРАБЛІ ЗАХОПИЛИ ТРИ УКРАЇНСЬКИХ КАТЕРА ВМСУ: Є ПОРАНЕНІ (ВІДЕО)