14 червень 2024, П'ятниця, 13:15

У Зеленського відмежувались від скандальної заяви Татарова щодо НАБУ

29 Листопада 2020г.
92780d89 5289 4fd6 940b A3c18c3632d9 W1023 R1 S

Заява заступника керівника Офісу Президента України Олега Татарова щодо діяльності НАБУ є його особистою думкою та не відображає офіційної позиції Глави держави.

Про це йдеться на сайті Офісу Президента України, передає Резонанс 29 листопада.

Як неодноразово заявляв Президент України Володимир Зеленський, визнання неконституційними окремих положень Закону «Про Національне антикорупційне бюро України» хоч і створювало загрозу для роботи НАБУ, але, зрештою, не змогло зруйнувати легітимність і незалежність як Національного антикорупційного бюро, так і його чинного директора. Та найближчим часом цей закон буде вдосконалено для його повної відповідності Конституції України, - підкреслили в ОПУ.

Як заявив Олег Татаров, він працює в команді Президента України та повністю підтримує його вектор на співпрацю з міжнародними партнерами для зміцнення незалежності всіх антикорупційних органів. «Учора я висловив свою особисту думку, яка жодним чином не впливає на мою підтримку всіх законодавчих ініціатив Президента щодо зміцнення незалежності всіх антикорупційних органів», – сказав він.

ТАТАРОВ ДОМОВИВСЯ З КООРДИНАТОРОМ ПРОЕКТІВ ОБСЄ В УКРАЇНІ ПРО АКТИВІЗАЦІЮ СПІВПРАЦІ

За словами керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака, позиція щодо підтримки цілісності, незалежності та ефективності антикорупційної системи в Україні, яка була висловлена на останньому засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики, незмінна, і лише ця позиція є пріоритетною в команді Президента Володимира Зеленського.

КСУ МОЖЕ ВИЗНАТИ НЕКОНСТИТУЦІЙНИМ ВАКС, — ТУПИЦЬКИЙ

Як нагадує Резонанс, у коментарі виданню Закон і Бізнес заступник керівника Офісу Президента України Олег Татаров заявив, що останні соціологічні дослідження свідчать, що рівень довіри до НАБУ є чи не найнижчим серед усіх правоохоронних органів.

145776

«НАБУ - це не українська історія, яка на жаль знаходиться за межами нашої країни. Можна виходити з різними законодавчими ініціативами, але корінням проблем у антикорупційній політиці держави є саме Артем Ситник, - зауважив заступник керівника ОП.

О ЧЕМ ЗАБЫЛ ГАРАНТ КОНСТИТУЦИИ УКРАИНЫ. И ГОСПОДА ИЗ G7

На переконання О.Татарова, Ситник не має морального права очолювати антикорупційне відомство держави і має піти. Ця людина офіційно визнана корупціонером згідно з рішенням суду, яке набрало законної сили. Її внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Крім цього, КС вирішив, що цей чиновник був незаконно призначений на посаду. Подобається це комусь чи ні, це рішення ніхто не скасував і воно має силу закону.

«Також навколо Ситника розслідується низка кримінальних проваджень. За рішенням суду слідчі досліджували електронну кореспонденцію Ситника та встановили, що він впливав на ухвалення рішень господарськими судами в інтересах своїх близьких та друзів», - повідомив О.Татаров.

Він зазначив, що Ситник також фактично ввів в оману комісію, яка здійснювала добір на посаду директора НАБУ, бо він не відповідав критеріям доброчесності. «Зокрема слідчі дійшли висновку, що ще будучи адвокатом, він готував проекти рішень судів, які потім оголошувалися слово в слово в судових засіданнях. Також він готував та направляв електронною поштою проекти процесуальних документів слідчих та прокурорів, які потім ними підписувалися, - зауважив О.Татаров. - Це було офіційно за судовим рішенням задокументовано, тобто є доказом у кримінальному провадженні. Ця справа має розслідуватися, а суспільство бути проінформованим про його подробиці».

«Набір цих факторів, а також боротьба, яку ведуть з зовнішніх джерел впливу заради збереження Ситником посади дискредитує правоохоронну систему. І це вже питання національної безпеки і державного суверенітету, - резюмував заступник керівника Офісу Президента. - На моє особисте переконання, в НАБУ має бути проведений новий конкурс на посаду директора установи з урахуванням виключно українських інтересів».

У РАДІ ПЛАНУЮТЬ РОЗРОБИТИ НОВУ МОДЕЛЬ ПРИЗНАЧЕННЯ ГОЛІВ НАБУ І ДБР

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram