Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), в період з 14 лютого по 4 березня 2025 року, рівень довіри до президента України Володимира Зеленського зріс до 67%. Водночас частка тих, хто не довіряє, зменшилася до 29%. Це означає, що баланс довіри-недовіри покращився до +38%.
Про це розповідає Резонанс
Динаміка довіри в Україні
На початку лютого, до загострення стосунків між Україною та США, 57% українців висловлювали довіру Зеленському, тоді як 37% не довіряли йому, що давало баланс +20%. В опитуванні зазначено, що довіра до президента трохи нижча на Сході України, де 60% респондентів виявили довіру, а 36% – ні. В інших регіонах, таких як Захід, Центр та Південь, відсоток довіри становив 66-69%.
Коментарі експертів та політичний контекст
Антон Грушецький, виконавчий директор КМІС, прокоментував результати опитування, зазначивши, що основною причиною зростання довіри до президента є не особисті нападки на нього.
“Українці сприймають риторику нової влади США як атаку на всю Україну і всіх українців. Безумовно, твердження, що нібито Україна «спровокувала» Росію чи несе відповідальність за вторгнення, що взагалі Росію не варто називати «агресором», ведення перемовин без участі України, голосування США «проти» резолюції в ООН та інше зовсім розходяться з громадською думкою українців”, – заявив Грушецький.
У той же час президент США Дональд Трамп назвав Володимира Зеленського “диктатором без виборів” та стверджував, що його рейтинг впав до 4%. Ці заяви викликали підтримку Зеленського з боку низки європейських лідерів, тоді як сам президент України вважає цю оцінку російською дезінформацією.
Володимир Путін, президент росії, називає Зеленського “нелегітимним” і заявляє, що через це не готовий підписувати мирний договір. Формально президентські повноваження Зеленського мали закінчитися в травні 2024 року, але через воєнний стан, запроваджений після початку повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 року, вибори в Україні не можуть бути проведені.
Опитування було здійснене методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів у всіх регіонах України. Загалом було опитано 1029 респондентів, що дозволяє стверджувати, що статистична похибка для показників, близьких до 50%, не перевищує 4,1%.