24 квітень 2024, Середа, 02:53

Рівень довіри суспільства до судової влади в процесі реформ зріс втричі, – РСУ

25 Жовтня 2018г.
Dovira3 0c92868a48

Рівень довіри суспільства в результаті судової реформи до судової влади зріс втричі. Такі дані другого національного опитування громадян, яке у вересні-жовтні 2018 року здійснила Програма реформування сектору юстиції "Нове правосуддя" за підтримки USAID.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу Ради суддів України.

У дослідженнях зазначено, що рівень довіри до судової влади в останні роки демонструє, хоч і повільний, але поступальний ріст - від критично низьких 5% у 2015 році до 16% станом на жовтень 2018 року.

Також, за результатами досліджень, 16 відсотків громадян вважають себе повністю, або в основному обізнаними про хід судової реформи. Цей показник помітно виріс у порівнянні з 2017 роком, коли він становив всього 9 відсотків серед опитаних. Щодо джерел інформування, то респонденти називають засоби масової інформації, зокрема, телебачення, частка якого найбільша, Інтернет ресурси, соціальні мережі, а також враження, оцінки, досвід знайомих та близьких і власний. Окремо зазначимо, що такі результати опитування серед громадян, які ніколи не брали участь у судових провадженнях.

Разом з тим, 60% громадян – учасників судових проваджень погоджуються з тим, що рівень кваліфікації суддів був високим, 63% - кажуть, що судді були ввічливі і тактовні, 59% - визнають добре організовану роботу суду, а 53% - відзначають, що розгляд справи відбувся своєчасно та без затримок.

Слід зазначити, що цьогоріч, в опитуванні щодо довіри до судової влади, вперше було застосовано індекс шкали "Євробарометр", де у респондентів відсутня можливість відзначати нейтральне сприйняття довіри. Відповідно до шкали "Євробарометр" (відповідність процесів до стандартів країн Європейського Союзу) довіру до судів висловлюють 20% респондентів.

Як раніше повідомляв Резонанс, результати опитування, проведеного Київським  міжнародним  інститутом соціології (КМІС) показали, що найбільша відповідальності за неуспішну реалізацію судової реформи, на думку виборців, лежить на Президентові України П. Порошенко. Такої позиції  дотримується 51,8 % опитаних громадян. 87,3 % респондентів згодні з твердженням, що судова реформа не була успішно реалізована через прагнення окремих чиновників, які її проводили, до особистого збагачення. А 62,6% - що кошти, виділені міжнародними організаціями на проведення судової реформи , були використані не за призначенням. Згідно з даними КМІС, судам в Україні довіряє 12,3% громадян.

У відповідь на результати опитування КМІС у РСУ закликали ЗМІ "не поширювати неправдиву інформацію про рівень довіри до судової влади та наслідки судової реформи в Україні". "Рада суддів України категорично спростовує достовірність таких і подібних висновків та закликає фахівців у галузі соціології уникати спокуси, з тих чи інших причин, принизити рівень довірити до судів в Україні, викривити дійсність про стан справ у суспільстві, базуючись на результатах досліджень, які не витримують жодної критики", - йдеться у офіційній заяві.

УКРАИНЦЫ ХОТЯТ ПРОВЕРКИ СУДЕЙ АНТИКОРРУПЦИОННЫМИ ОРГАНАМИ