» Ризик інфаркту є: лікар Саакашвілі розповів, на якому етапі лікування експрезидента Грузії

30 січень 2023, Понеділок, 00:05

Ризик інфаркту є: лікар Саакашвілі розповів, на якому етапі лікування експрезидента Грузії

25 Листопада 2021г.


КИЇВ. 24 листопада. Резонанс. Особистий лікар затриманого в Грузії експрезидента країни Михайла Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе заявив, що ризики інфаркту та інсульту, на тлі стану ув'язненого, виключити не можна. Для одужання Саакашвілі доведеться багато місяців реабілітуватися. Про це Кіпшидзе заявив в ефірі одного з телеканалів, передає Резонанс.

Цитата

“Звичайно, нічого виключити не можна. І інсульту та інших уражень головного мозку теж. Серце, печінка і так далі. Подивимося, як буде. Ми в процесі лікування. Зараз важко говорити як і що буде. Йому доведеться багато місяців реабілітуватися. Я навіть не знаю, скільки це триватиме і як. Так що ми поки на початку шляху його здоров'я", - заявив лікар.

Деталі

За словами Кіпшидзе, лікування Саакашвілі триває вже 4-й день. Він починає приймати їжу, проте дуже маленькими дозами. Лікар зазначає, що лікування проходить добре, проте сам пацієнт ще слабкий. Йому дуже важко пересуватися, практично ходити він не може, є дуже виражена слабкість.

Кіпшидзе додав, що реабілітацією Саакашвілі займаються кілька груп лікарів.

"Що стосується лікарів, я хочу повторити, там 4 їх групи. Перша група - міністр призначив. Друга - омбудсмен. Третя - окрема група, неурядова. Четверта група - місцеві лікарі. Лікарів предостатньо, поки", - додав лікар.

Нагадаємо

Після переведення в клініку з тюремної лікарні Саакашвілі заявив, що припиняє голодування, яке тривало 50 днів. Йому стало гірше в результаті тривалого голодування. Лікарі в реанімації виявили у нього ураження мозку.

Його особистий лікар Ніколоз Кіпшидзе зазначив, що процес відновлення організму займе тривалий період.

20 листопада група лікарів, призначених МОЗ Грузії, відвідала експрезидента Михайла Саакашвілі в госпіталі міста Горі.

Після візиту лікар Ніно Шарашенідзе розповіла, що Саакашвілі почав харчуватися за певною схемою. За її словами, стан здоров'я Саакашвілі покращився, хоча у нього є "певні скарги".

Консиліум збирається підготувати письмовий висновок з приводу стану ув'язненого експрезидента.