» Робота Єдиної судово-інформаційної телекомунікаційної системи може бути зірвана

18 серпень 2022, Четвер, 11:26

Робота Єдиної судово-інформаційної телекомунікаційної системи може бути зірвана

3 Квітня 2019г.
1

Є сумнів, що держава здатна забезпечити безперебійну роботу Єдиної судово-інформаційної телекомунікаційної системи. Про це пише видання "Український репортер", передає Резонанс.

Видання зазначає, що в Україні вже тривалий період працює державне комерційне підприємство "Інформаційні судові системи", яке належить до сфери управління Державної судової адміністрації України. Це – одна із найважливіших технологічних ланок, яка  забезпечує діяльність величезної судової "машини" нашої держави. Наприклад, серед багатьох завдань – експлуатація програмно-інформаційних комплексів системного ведення  Єдиного державного реєстру судових рішень, інформаційно-технічне забезпечення розгляду справ у судах.

Але нещодавно "Інформаційні судові системи" не забезпечило відеоконференцію наради голови Ради суддів Олега Ткачука з членами РСУ щодо організаційних і планових питань з вельми банальної причини - у  підприємства немає відповідних спеціалістів.

Проте, фахівці є, тільки дехто з них у відпустці, дехто на лікарняному, а дехто просто звільнився. Здавалося б, відеоконференцзв’язок – дрібниця, але без спеціалістів – це проблема, яку юристи самі вирішити не в змозі, підкреслює видання.

"Рада суддів України неодноразово висловлювала зауваження щодо роботи, пов’язаної із запровадженням Єдиної судово-інформаційної телекомунікаційної системи, котра мала запрацювати у судах з першого березня 2019 року. В умовах, коли це підприємство не має потенціалу забезпечити проведення он-лайн наради, виникає сумнів щодо його можливості забезпечити діяльність складної Єдиної судово-інформаційної телекомунікаційної системи", – відреагував на ситуацію голова Ради суддів України Олег Ткачук.