Warning: Undefined variable $slider in /usr/www/users/reson/wp-content/themes/resonance-new/single.php on line 97
Перерозподіл обов'язків Віктору Трепаку супроводжувався пропозицією йому стати старшим у групі прокурорів у тих справах, які він вважав найбільш важливими. Він відмовився.
Про це Цензор.НЕТ повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова, коментуючи заяву свого колишнього заступника щодо тиску на нього з її боку, передає Резонанс.
Вона підкреслила, що не вимагала, щоб Трепак висунув підозру одеському активісту Сергію Стерненку, а провела заслуховування у цій справі, оскільки до неї з таким проханням у залі Верховної Ради звернувся депутат Олександр Дубінський. "Заслуховування - це не тиск, це реакція на те, що тобі кажуть депутати. У цьому випадку було важливо всебічно все вивчити, бо це стосується загальної тенденції тиску на активістів", - акцентувала Генпрокурор.
Відповідаючи на запитання, чому у Трепака забрали кураторство двох Департаментів: у справах Майдану і справах, які розслідує СБУ, Венедіктова зазначила, що робота не була системною і результативною.
"Кураторство Департаменту у справах Майдану забрали, бо це підслідність ДБР і логічно передати це заступнику, який відповідає за цей напрямок. Як і Департамент щодо проваджень, пов'язаних з катуваннями. Що стосується Департаменту нагляду за спеціальними органами правопорядку, то було б правильніше скоординувати їхні зусилля не на боротьбу в сфері економіки, а в ті сфери, для яких ці органи створювалися. Там, на жаль, ми не могли побачити результати. А якщо результатів немає, то, напевно, треба дати можливість іншій людині спробувати проявити себе", - пояснила очільниця ОГП.
За її словами, після перерозподілу обов'язків Трепак мав відповідати за Департамент міжнародного співробітництва. "Це важливий напрямок, який охоплює повернення активів, отриманих злочинним шляхом, екстрадицію. Але у нього був якийсь свій план, він приніс мені заяву. Я вважаю, що прокурори так у принципі не можуть вчиняти, вони мають закінчити свої справи, - каже Венедіктова. - Спочатку Трепак казав, що пішов через справу Катерини Гандзюк, через тиждень сказав, що пішов через справу Стерненка.
Це не відповідає дійсності. Я не чинила жодного тиску, навпаки - запропонувала йому стати старшим у групі прокурорів у тих справах, які він вважає важливими. Коли тобі залишають важливі справи, і роблять тебе старшим у групі прокурорів - це дає всі повноваження і можливості довести справи до кінця. А ти замість того, щоб довести справи до кінця, пишеш заяву і йдеш у відставку. Потім щотижня видаєш новий варіант, чому ти це зробив".
Як писав Резонанс, заступник генпрокурора Віктор Трепак пояснив своє рішення про відставку з посади тим, що генпрокурор Ірина Венедіктова змінила функціональні обов'язки заступників та забрала в нього курування діяльністі двох департаментів, – які здійснюють процесуальне керівництво у "справах Майдану", та у справах, які розслідуються слідчими СБУ.
- Мене фактично відсторонено від усіх ключових справ, якими я займався до сьогодні. При чому моє фактичне відсторонення від "справи Гандзюк" відбулося тоді, коли у ній ми вийшли на фінішну пряму, - заявляв раніше Трепак. - Твердження Генпрокурора І.Венедіктової про те, що при зміні моїх функціональних обов'язків за мною залишаються ті ключові справи, якими я займався, є просто словами. Адже виведення з моєї компетенції відповідних підрозділів позбавляє мене як заступника Генпрокурора процесуальних та організаційних можливостей належно організовувати розслідування цих справ. Таке рішення на нинішньому етапі розслідування цих справ вважаю не виправданим і не виваженим, оскільки це не сприятиме ефективному розслідуванню.
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ЩОДО ЗАЯВ ТРЕПАКА ПРО ВЧИНЕННЯ ЗЛОЧИНУ ПРОТИ ГЕНПРОКУРОРА