» Росія буде продавлювати розкол Великої Британії, – “Код безопасности”

03 жовтень 2022, Понеділок, 13:34

Росія буде продавлювати розкол Великої Британії, – “Код безопасности”

22 Січня 2021г.
0
Снимок экрана 2021-01-22 в 19.36.55

Шотландія може вийти зі складу Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Адже більшість шотландців бачать своє майбутнє в складі Євросоюзу, чим обов'язково скористається Кремль.

Про це в ефірі програми "Код безопасности" 21 січня на телеканалі "Дом" заявив британський письменник, журналіст The Guardian, який тривалий час працював в Москві, Люк Гардінг.

Журналіст нагадав, що на референдумі 2016 року в Шотландії дві третини населення проголосували за те, щоб залишитися в Європейському Союзі.

"Більшість людей в Шотландії хотіли б залишатися частиною європейської спільноти. Те ж стосується півночі — я маю на увазі Північну Ірландію, де в багатьох супермаркетах порожні полиці, оскільки стало значно складніше доставляти продукти харчування з Англії, і так далі", — заявив Гардінг, відповідаючи на питання про можливий сепаратизм, який спровокує Brexit.

На думку журналіста, Brexit став синонімом безладу та хаосу. Гардінг впевнений, що правляча Національна партія Шотландії тепер не упустить можливості провести референдум про вихід зі складу Королівства. Особливо на тлі майбутнього успіху на виборах мера шотландської столиці Единбурга.

"У мене є відчуття, що на наступному референдумі — а він, швидше за все, відбудеться, — Шотландія цілком може проголосувати за власну незалежність", — заявив Люк Гардінг. Він упевнений, що цьому активно посприяє Москва.

"Росія підтримала Brexit тільки тому, що Кремль ненавидить Європейський Союз і мріє послабити Сполучене Королівство — у військовому, політичному й економічному сенсі. Москва всіляко прагне зменшити роль Великобританії на світовій арені. Тому я впевнений, щойно постане питання про новий референдум в Шотландії , виходячи з цих же міркувань, Кремль негайно кинеться просувати ідею шотландської незалежності", — зазначив журналіст The Guardian.

Як відомо, Велика Британія вийшла з єдиного ринку та остаточно перестала бути членом Євросоюзу за годину до Нового 2021 року.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram