» Росія повідомила про відкриття коридору з «Азовсталі» для цивільних із 5 травня

26 травень 2022, Четвер, 11:13

Росія повідомила про відкриття коридору з «Азовсталі» для цивільних із 5 травня

5 Травня 2022г.


З оточеного російськими військами заводу «Азовсталь» у Маріуполі відкриється гуманітарний коридор з 08:00 до 18:00 5, 6 та 7 травня для евакуації цивільних, повідомило напередодні Міноборони Росії з посиланням на міжвідомчий штаб із гуманітарного реагування.

У заяві йдеться, що у вказаний час в односторонньому порядку буде припинено бойові дії. Підрозділи відводяться на безпечну відстань та забезпечують виведення мирних громадян у будь-яких обраних ними напрямках.

Україна наразі не давала коментарів з цього приводу.

4 травня президент України Володимир Зеленський звернувся до генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерріша з проханням допомогти врятувати людей з «Азовсталі».

Віцепрем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук повідомила, що в рамках маріупольського гуманітарного коридору вчора вдалося евакуювати 344 людини.

Читайте також:«Емоційно ми помирали кілька разів»: свідчення маріупольців, які ховалися на «Азовсталі»

На «Азовсталі» перебувають українські сили оборони (бійці батальйону «Азов» та морські піхотинці), а також мирні жителі, які не були евакуйовані внаслідок операції під егідою ООН та Червоного Хреста.

Українські бійці в Маріуполі вийшли на зв’язок увечері 4 травня та підтвердили, що російські війська прорвалися на територію заводу.