05 грудень 2023, Вівторок, 22:41

Росія створила в Україні «десятки нових Ковентрі» – Зеленський звернувся до британських студентів

11 Червня 2022г.


Президент України Володимир Зеленський 10 червня поспілкувався зі студентськими спільнотами провідних університетів Великої Британії. Його пресслужба оприлюднила текст вступної промови.

Зеленський порівняв російську агресію в Україні з нацистськими бомбардуваннями Великої Британії у часи Другої світової війни. Зокрема – з містом Ковентрі в центральній Британії, яке зазнавало багаторазових повітряних атак.

«80 років тому нацисти рівняли з землею Ковентрі. Цьогоріч рашисти створили на території України десятки нових Ковентрі. Це – Буча, Ірпінь, Бородянка, Харків, Маріуполь», – сказав голова держави.

Зеленський також нагадав про нещодавній випадок у Единбурзькому університеті, де студенти звинуватили професора в поширенні російської пропаганди.

«Ця новина, як і сотні інших сигналів, які ми бачимо й чуємо від вас, свідчить щонайменше про три речі. Війна в Україні вам небайдужа, брехня про цю війну – помітна й огидна, а правда – відома, потрібна й важлива. Водночас ви знаєте правду про Україну та війну. Знаєте про Україну через війну. Ви читаєте про обстріли Харкова, Запоріжжя, Одеси, Маріуполя. Та чи знаєте ви, що ці міста – побратими Лідса, Бірмінгема, Ліверпуля?» – спитав він.

Читайте також: Глава МЗС Британії обговорила з Кулебою звільнення військовополонених, «яких утримують російські маріонетки»

Президент перелічив приклади зі спільного минулого України та Сполученого Королівства, висловивши думку, що російська агресія має на меті стерти українську історію:

«Мета Росії – стерти всі асоціації про Україну, крім війни. Україна без минулого, без світлих моментів сьогодення, а отже, без права на майбутнє. Чому, запитаєте ви, Росія робить це? Бо має глобальну фобію на державному рівні. Це фобія свободи. Для них це незнайома, невідома, а тому сила, що дуже лякає. Навіть якщо свобода не в їхній, а в сусідній країні. Свобода поруч. Для РФ це небезпечно близько. Вона хоче це знищити. Але вона програє. Ми воюємо за своє майбутнє, вони – за чуже минуле», – підсумував він.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес 10 червня відвідав Київ і висловив переконання, що Україна здатна витіснити Росію з Донбасу, де наразі зосередилися бойові дії.