» Російські банки більше не працюватимуть в Україні – НБУ

08 лютий 2023, Середа, 05:50

Російські банки більше не працюватимуть в Україні – НБУ

25 Лютого 2022г.


Національний банк ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати банки, що перебувають під контролем Російської Федерації, повідомила пресслужба регулятора.

Йдеться, зокрема, про «Міжнародний резервний банк», який на 100% належить «Сбєрбанку Росії» та «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» («Промінвестбанк»), який на 99,77% належить держкорпорації розвитку «ВЕБ.РФ».

«Коли наша армія самовіддано і хоробро захищає кожен клаптик рідної землі від російської агресії, ми в центральному банку не можемо дозволити, щоб «дочки» державних банків країни-загарбника продовжували працювати в Україні й оперувати грошима українців», – заявив голова Національного банку України Кирило Шевченко.

Цей крок ухвалено правлінням Національного банку одностайно і затверджено рішеннями від 25 лютого, йдеться в повідомленні НБУ.

У 2017 році рішенням Ради національної безпеки та оборони на російський «Сбербанк та «Промінвестбанк» були накладені санкції для запобігання виведенню капіталів за межі України на користь пов’язаних з банком осіб, зокрема материнських структур.