Warning: Undefined variable $slider in /usr/www/users/reson/wp-content/themes/resonance-new/single.php on line 97
Російські кораблі відкрили вогонь по одному з українських кораблів під час виходу з Керченської протоки, є поранений. Українські кораблі стріляють у відповідь.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.
«Після виходу з 12-мильної зони катери ПС (Прикордонслужби — ред.) ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил ЗС України. Пошкоджено малий броньований артилерійський катер «Бердянськ». Катер втратив хід, є поранений. Зброя застосовується на ураження», — йдеться у повідомленні прес-служби ВМСУ, - передає Резонанс.
У коментарі Громадському речник ВМС України Олег Чалик заявив, що українські судна ведуть вогонь у відповідь.
25 листопада ВМС України повідомили, що прикордонні кораблі Росії зробили «відверто агресивні дії»проти кораблів Військово-морських сил України, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя на Азовському морі. Зокрема, російський прикордонний катер «Дон» скоїв таран рейдового буксира ВМСУ «Яни Капу».
При цьому управління ФСБ РФ по Криму стверджує, що три українських військових корабля 25 листопада «незаконно перетнули держкордон Росії» і здійснюють «небезпечні маневри» на шляху до Керченської протоки.
У російських і кримських ЗМІ з’явилася інформація про перекриття Керченської протоки для проходу цивільних суден через ситуацію з трьома українськими військовими катерами. Пізніше прохід під Керченською мостом перекрили судном.
Військова прокуратура Південного регіону та частина прокуратури зони ООС підняті по тривозі.
Спільно з СБУ здійснено реєстрацію та проводяться невідкладні слідчі дії щодо акту ведення агресивної війни Російською Федерацією (ст 437 ККУ). Про це повідомив у соцмережі Facebook Генеральний прокурор України Юрій Луценко.
За інформацією очільника ГПУ, "здійснений прикордонним кораблем РФ таран рейдового буксиру “Яни Капу” та захоплення катерів ВМС України підпадає під ознаки акту агресії відповідно до визначення наведеного в пункті d) статті 3 Резолюції № 3314 (ХХIХ) Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року, а саме: акт агресії – це, зокрема, напад збройними силами держави на сухопутні, морські або повітряні сили, або морські та повітряні флоти іншої держави".
Відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН з морського права (далі – Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки (далі – Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства у Керченській протоці та Азовському морі, отже можуть здійснювати прохід через Керченську протоку у будь який час за умови дотримання безпеки судноплавства, - наголосив Юрій Луценко.
МАЮ СТРАТЕГІЮ ЗАХИСТУ НАЦІОНАЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ УКРАЇНИ В АЗОВСЬКОМУ ТА ЧОРНОМУ МОРЯХ, — НАЛИВАЙЧЕНКО