» Російські окупанти вже десяту добу утримують працівників ЧАЕС

30 січень 2023, Понеділок, 07:23

Російські окупанти вже десяту добу утримують працівників ЧАЕС

5 Березня 2022г.


КИЇВ. 5 березня. Резонанс. На ЧАЕС чергова зміна повинна працювати 12 годин. Люди, яких захопили російські окупанти, перебувають на робочому місці вже майже 200 годин — 10 добу. Про це розповів мер Славутича Юрій Фомічев в ефірі телемарафону, передає Резонанс.

Цитата 

"Зміна, яка була (на момент захоплення — Ред.), залишається і сьогодні там. Ми не можемо замінити людей, і вони вже 10 добу працюють. Вони розділилися на дві групи. Але втомилися морально, фізично, емоційно — і це небезпека ядерного об'єкта, тому що персонал має працювати стабільно. Люди харчуються обмежено, у них обмежена кількість ліків і їм дуже важко. Їхні рідні і близькі тут, у Славутичі, так само переживають і не знають, що з цим робити", — повідомив Фомічев.

Деталі

Такі дії російських окупантів, які перешкоджають нормальній роботі станції, мер Славутича назвав тероризмом. Він додав, що таких прецедентів у світі не було — захоплення ядерних об'єктів, атомних електростанцій.

Вся техніка окупантів, яка проїжджає Чорнобильську зону, вивозить на колесах радіоактивний пил на всю територію України в напрямку Києва.

"Вібрація, яка відбувається під час руху техніки, а не приведи Господь, якщо там почнуться військові дії, то це ще може вплинути і на 4 енергоблок, у якому є нестабільні конструкції. Я маю на увазі той, який постраждав під час аварії у 1986-му році", — сказав він.

За його словами, обвал нестабільних конструкцій може призвести до викиду радіоактивного пилу великої кількості.

Нагадаємо 

В Київській області російські окупанти обстріляли автомобіль – двоє загиблих, четверо поранених.