» Російський політичний діяч Валерій Куліков постане перед судом в Україні – джерело

16 серпень 2022, Вівторок, 09:45

Російський політичний діяч Валерій Куліков постане перед судом в Україні – джерело

10 Липня 2021г.


КИЇВ. 8 липня. Резонанс. Російський високопосадовець Валерій Куліков постане перед судом в Україні. Він був одним з керівників Чорноморського флоту РФ. Про це журналісту Резонанс повідомили джерела у правоохоронних органах.

Цитата:

“За даними СБУ, фігурантом провадження є громадянин Росії, який у 2014 році займав посаду заступника командувача Чорноморського флоту Військово-Морського Флоту Збройних Сил РФ”, - йдеться в офіційному повідомленні на сайті СБУ.

Зокрема, у пресслужбі СБУ зазначили, що громадянин Росії, який є високопосадовцем РФ, постане перед судом в Україні. Прізвище фігуранта у повідомленні не називають.

Деталі

Як стало відомо Резонанс з джерел у правоохоронних органах, мова йдеться про російського політичного діяча Валерія Кулікова, який був членом Ради Федерації Федеральних зборів Російської Федерації від виконавчої влади Севастополя з 19 вересня 2017 по вересень 2020 року.

“Відповідно до матеріалів провадження зловмисник підбурював військовослужбовців Збройний Сил України переходити на бік збройних сил РФ, а також сприяв вторгненню військовослужбовців держави-агресора, військовій окупації півострова Крим, та вів агресивну війну проти України”, - йдеться в повідомленні СБУ.

Зокрема, фігуранту повідомлено про підозру одразу за трьома статтями Кримінального кодексу України:

- ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

- ст. 111 (державна зрада);

- ст. 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни).

Зазначається, що надалі справу розглядатиме суд.

Довідка

У 2013 році Валерій Куліков у званні контр-адмірала указом президента Росії Володимира Путіна призначений заступником командувача Чорноморським флотом.

5 травня 2014 року указом № 302 В. В. Кулікову присвоєно військове звання віце-адмірала.

19 вересня 2017 року указом губернатора Севастополя Овсянникова, Куліков наділений повноваженнями члена Ради Федерації - представника виконавчого органу державної влади Севастополя.

26 вересня 2017 року звільнений з посади заступника командувача Чорноморським флотом і в званні віце-адмірала звільнений з військової служби.

13 вересня 2020 року в якості кандидата від “Єдиної Росії” переміг з результатом 43,35% на довиборах в Законодавчі збори Севастополя по округу № 2.