» Розгляд адмінпозову до ГПУ про люстрацію Верховний Суд вважає поки недоцільним, – ОАСК

14 серпень 2022, Неділя, 00:10

Розгляд адмінпозову до ГПУ про люстрацію Верховний Суд вважає поки недоцільним, – ОАСК

16 Березня 2018г.
0
10173764_769971736372592_1554151211688853088_n

Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у зразковій адміністративній справі за поданням судді Окружного адміністративного суду міста Києва про розгляд справи за позовом до Генеральної прокуратури України. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ОАСК.

"У провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебувають понад 280 адміністративних позовів від осіб, які були звільнені у зв’язку з ухваленням  Закону України «Про очищення влади», з яких 100 позовів – це звільнення з посад у ГПУ.  Аби пришвидшити розгляд відповідних справ було направлене подання до Верховного Суду щодо вирішення питання про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі", - йдеться в офіційному повідомленні суду.

УКРАЇНСЬКА ЛЮСТРАЦІЯ ДІЙШЛА ДО СТРАСБУРГУ

За даними ОАСК, у іншій справі Верховний Суд зазначив, що рішення Конституційного Суду України діють у часі лише на майбутнє та не впливають на правовідносини, що виникли до їх прийняття, та при цьому скасував ухвалу, якою розгляд справи до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб зупинявся до прийняття рішення Конституційним Судом України.

Однак, у справі за даним адміністративним позовом, Верховний Суд  зайняв позицію вважати, що недоцільно відкрити провадження у зразковій адміністративній справі  до вирішення Конституційним Судом України справи щодо конституційності  окремих положень Закону України «Про очищення влади», - наголосила прес-служба Окружного адмінсуду столиці.

Як нагадує Резонанс, майже три роки тому - у квітні 2015 року ОАСК призупинив розгляд адмінпозову першого заступника Генпрокурора України Миколи Голомші, якого за люстрацією звільнили з органів прокуратури - до винесення рішення КСУ. Розгляд цієї адмінсправи розпочався ще у листопаді 2014 року.

СКАНДАЛЬНИЙ ПРОКУРОР СТАВ ОДНИМ ІЗ КЕРІВНИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ РОЗВІДКИ?