» Розкрадання гуманітарки: керівник Запорізької прокуратури завів справу у глухий кут та бреше, що не робив цього – нардеп

03 жовтень 2022, Понеділок, 11:52

Розкрадання гуманітарки: керівник Запорізької прокуратури завів справу у глухий кут та бреше, що не робив цього – нардеп

8 Вересня 2022г.


КИЇВ. 8 вересня. Резонанс. Керівник запорізької обласної прокуратури змінив підслідність справи про розкрадання гуманітарної допомоги, що завело розслідування у глухий кут. Про це повідомила народний депутат Юлія Яцик у коментарі Резонанс.

Деталі

Народна обраниця зазначила, що стосовно розкрадання гуманітарної допомоги було відкрито декілька кримінальних проваджень різними органами. Одне з них знаходилося у територіальному управлінні Державного бюро розслідувань у Мелітополі. Однак керівник Запорізької обласної прокуратури Віктор Приходько змінив підслідність справи на Національну поліцію області у той момент, коли ДБР мало певні успіхи і збиралося переходити до більш активних слідчих дій.

Цитата

“Кримінальних проваджень декілька. Одне кримінальне провадження знаходилось в теруправлінні ДБР, є кримінальне провадження в теруправлінні СБУ в Запорізькій області, є кримінальне провадження, досудове розслідування, у якому здійснюють органи НАБУ – детективи НАБУ. І дуже цікава роль прокурора, коли кримінальне провадження, яке знаходилось в теруправлінні ДБР… Вони доволі ефективно проводили розслідування у цьому кримінальному провадженні, але на якийсь момент, коли теруправління планувало проведення таких більш активних слідчих дій, обласний прокурор змінює підслідність в цьому кримінальному провадженні, закріпляючи його за поліцією. Тоді як фігурантами цієї справи.. В ДБР була не тільки там гуманітарка, а й стягнення неправомірної винагороди на пунктах перетину на КПП з тимчасово окупованими територіями, там і незаконний перетин кордону посадовими особами з ОДА, ну там кілька було об’єднано в одне кримінальне провадження, і все це передає прокурор за підслідністю до ГУ НП області, і там воно просто лежить мертвим вантажем, взагалі не розслідується, нічого ніхто не робить, просто нуль. Теруправління ДБР дуже ефективно працювало по цьому кримінальному провадженню, тому це був такий спосіб його зупинити, скажімо так – передати підслідність до іншого органу”, - зазначила Яцик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримінальна справа 4-річної давності: як запорізький прокурор Приходько намагається знищити місцевий бізнес 

Додамо

Водночас у Запорізькій обласній прокуратурі у відповідь на запит Резонанс повідомили, що керівник обласної прокуратури не міняв підслідність жодних справ.

Цитата

“Керівником Запорізької обласної прокуратури рішення про зміну підслідності кримінальних проваджень, які розслідуються Територіальним управлінням ДБР, розташованим у м. Мелітополі, та передачі їх до ГУНП в області у
поточному році не приймалось”, - ідеться у відповіді прокуратури.

Разом з тим, за словами Юлії Яцик, у прокуратурі збрехали, адже вона впевнена у своїй інформації.

Цитата

“У мене 100% інформація про те, що прокурор поміняв підслідність, бо справу було передано з Мелітополя до ГУ НП Запорізької області. У зв’язку зі зміною підслідності прокурором області. Не процкером, а прокурор області вирішив це питання.

По-друге, в цьому провадженні, воно об’єднане, там кілька питань і перетин КПП, і гуманітарка і виїзд Некрасової (Злата Некрасова - заступниця голови Запорізької ОВА, - ред.) за межі України, і ще щось там. Можу дати довідку по ньому, тому (у прокуратурі, - ред.) брешуть”, - наголосила нардеп.

Нагадаємо

Раніше екснардеп Ігор Мосійчук заявив, що запорізькі правоохоронці покривали схеми стосовно розкрадання гуманітарки. А позаштатний агент НАБУ Євген Шевченко зазначив, що правоохоронці мали свою вигоду з цих схем. 

Зазначимо, що керівника Запорізької обласної прокуратури Віктора Приходька зараз просять звільнити запорізькі бізнесмени. За їх словами, він не лише закриває очі на розкрадання гуманітарки в регіоні, а ще й виконує приватні замовлення і знищує місцевий бізнес.