23 березень 2024, Субота, 14:47

САП завершила розслідування незаконного відчуження 20 млн грн

27 Березня 2020г.
Nabu Spyna Prapor 0 0

Розслідування фактів незаконного відчуження 20 млн грн, які підлягали конфіскації в дохід держави, завершено. 26 березня 2020 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду. Про це повідомляє Резонанс 27 березня з посиланням на НАБУ.

Серед підозрюваних:

два директори та бухгалтер комерційних компаній, задіяних в одній із корупційних схем на ПАТ «Укрзалізниця» — ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 388 КК України («Незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, заставленого майна або майна, яке описано чи підлягає конфіскації»);

юрисконсульт одного з банків — ч.2 ст. 367 КК України («Службова недбалість»).

За даними слідства, влітку 2016 року НАБУ та САП викрили схему, за якою державне підприємство «Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України» (наразі — філія «Центр управління промисловістю» ПАТ «Укрзалізниця») упродовж 2014-2016 рр. закуповувало шпали та бруси за цінами на 80% вищими за середньоринкові. Закупівлі здійснювали через низку комерційних компаній, підконтрольних особі, яка у подальшому виконувала обов’язки директора філії, в результаті чого «Укрзалізниця» незаконно переплатила понад 13 млн грн.

Один із керівників цих компаній визнав свою провину — у березні 2017 року з ним укладено угоду про визнання винуватості. Обвинувальний вирок, винесений судом на підставі цієї угоди, набув законної сили у травні 2017 року і передбачав конфіскацію в дохід держави згаданих 20 млн грн.

Експосадовцю філії Укрзалізниці повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України, у серпні 2017 року обвинувальний акт стосовно нього скерували до Солом’янського районного суду м.Києва.

Проте з’ясувалося, що вказані кошти всупереч судовим рішенням та вимогам законодавства, представники компаній відчужили на користь третіх осіб.

2 жовтня 2019 року трьом особам (двом директорам та бухгалтеру комерційних компаній) було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 28, ч.1 ст.388 КК України («Незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, заставленого майна або майна, яке описано чи підлягає конфіскації»). 27 лютого 2020 року повідомлено про підозру ще одному учаснику злочину - юрисконсульту банку. Йому інкриміновано ч.2 ст.367 КК України («Службова недбалість»).

На сьогодні матеріали справи відкрито стороні захисту для ознайомлення.

Після чого обвинувальний акт буде скеровано до суду для розгляду по суті.

Застереження: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.