04 грудень 2023, Понеділок, 19:19

Розстрілювали евакуаційні колони у Гостомелі: викрито російських омонівців

28 Вересня 2022г.


КИЇВ. 28 вересня. Резонанс. Служба безпеки України ідентифікувала російських омонівців, які розстрілювали евакуаційні колони під час окупації міста Гостомель Київської області. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на пресслужбу СБУ.

Цитата

"Служба безпеки встановила особи ще п’ятьох загарбників, які вчиняли воєнні злочини на території регіону. 25 лютого цього року вони розстріляли 10 цивільних автомобілів з мирними жителями Гостомеля під час тимчасової окупації селища. Потерпілі намагались евакуюватись із зони бойових дій у напрямку Києва", – ідеться у повідомленні.

Деталі

Внаслідок ворожого обстрілу загинуло п’ятеро людей, ще шестеро – дістали важкі поранення.

За даними слідства, до злочину причетні підрозділи зведеного загону росгвардії з міст Кемерово та Новокузнецька, а також мобільного загону особливого призначення (більше відомого як ОМОН) по Красноярському краю.

Не виконавши завдання кремля щодо захоплення Києва, окупанти відступили та зайняли позиції у Гостомелі.

Перебуваючи в районі вулиць Шевченка та Свято-Покровської, омонівці понад шість годин розстрілювали легкові автомобілі з місцевими жителями, які намагались евакуюватись.

Встановлено, що злочинний наказ стріляти по цивільним віддавали командир підрозділу омонівців, його заступник і представник командування росгвардії по Красноярському краю. Внаслідок розслідування було отримано їхні установчі дані і контакти.

Крім того, ідентифіковано двох підлеглих, які власноруч розстрілювали автоколони.

Під час слідства ідентифікували 11 потерпілих і понад 40 свідків злочину. Також призначено 57 експертиз і проведено 9 слідчих експериментів, отримано відео з камер, розташованих поруч із місцем розстрілів, і відеозапис свідка подій.

Нагадаємо

Служба базпеки України встановила особу російського командира, який віддав наказ катувати українців у тимчасово захопленому Херсоні.