У ВАКС пояснили, чому суд відмовив у заставі для Альперіна - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

07 июнь 2020, Воскресенье, 06:36

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

У ВАКС пояснили, чому суд відмовив у заставі для Альперіна

22 мая 2020г.

20 травня ВАКС відмовив у задоволенні клопотання детективу НАБУ про застосування запобіжного заходу у вигляді застави до одеського бізнесмена Вадима Альперіна. Суддя-спікер Вищого антикорупційного суду Інни Білоус публічного роз‘яснила це рішення

Про це повідомляє Резонанс 22 травня із посиланням на прес-центр Судової влади України.

За версією слідства, з липня по листопад 2016 року у Одесі, підозрюваний, будучи власником (засновником) та керівником товариства, за попередньою змовою з іншими особами, умисно вчинив протиправні дії та легалізував 131 млн 174 тис 020 грн., що є особливо великим розміром.

Йому інкримінують учинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України. Зазначений склад злочину є специфічним, вимоги закону повязують можливість такої кваліфікації з іншим, раніше вчиненим злочином.

При вирішенні питання про обрання запобіжного заходу за наявності обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, передбаченого ст. 209 КК України обов’язковим елементом дослідження є встановлення діяння, яке передувало легалізації (відмиванню) доходів. Тобто сторона обвинувачення має довести по суті два кримінальних правопорушення - перше, внаслідок якого отриманно незаконні доходи, і друге - яким чином вони були відмиті.

У таких випадках сторона обвинувачення має надати відомості не лише про конкретні обставини використання, розпорядження такими коштами, а й про ознаки, які свідчать про їх первинне одержання внаслідок учинення злочину.

Однак у даному випадку ні у повідомленні про підозру, ні у клопотанні про застосування запобіжного заходу не було опису обставин учинення первинного злочину, що унеможлює висновок про злочинне походження коштів, легалізація яких інкримінується підозрюваному.

НАБУ РОЗСЛІДУЄ ЩЕ ОДНУ СПРАВУ ПРО МИТНУ КОНТРАБАНДУ ВАДИМА АЛЬПЕРІНА