» РСУ хоче наступного року забезпечити за рахунок бюджету охоронною сигналізацією помешкання суддів

05 липень 2022, Вівторок, 07:23

РСУ хоче наступного року забезпечити за рахунок бюджету охоронною сигналізацією помешкання суддів

26 Жовтня 2018г.
holodnukbenedisuk-476d7f6cac-8a3fc6025f9c311ce83697a4b4f858e4

Державна судова адміністрації України та Вища рада правосуддя підготували спільний проект Порядку проведення конкурсу на посади співробітників Служби судової охорони, де ДСА утворить єдину конкурсну комісію для проведення відбору кандидатів на заміщення керівних посад, до якої увійдуть і представники ВРП. Про це повідомив керівник ДСА Зеновій Холоднюк під час засідання Ради суддів України.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу РСУ.

У свою чергу голова Вищої Ради правосуддя Ігор Бенедисюк висловив сподівання, що проект Порядку проведення конкурсу на посади співробітників Служби судової охорони, буде ухвалений до 30 жовтня 2018 року і вже найближчим часом відбудеться конкурс. Разом з тим, він зазначив, що працювати із тим нормативним забезпеченням, що є наразі, фактично неможливо. На його думку, Положення про Службу державної охорони потребуватиме значних змін. "Це має бути або серйозний орган, або його не слід створювати взагалі", — сказав голова ВРП.

Ігор Бенедисюк також повідомив, що до обов’язків Служби, окрім власне охорони приміщень судів, буде належати конвоювання осіб, що доставляються у засідання по кримінальних справах: "Національна гвардія, яка наразі забезпечує охорону судів, планує свою роботу в координації з Національною поліцією. Це відбувається на високотехнологічному рівні, тому і робота Служби охорони судів з самого початку має будуватися на таких принципах" - підсумував голова ВРП.

СКОЛЬКО СТОИТ ЖИЗНЬ СУДЬИ?

У свою чергу, в очікуванні розв'язання проблеми з охороною суддів, Рада суддів України вирішила звернутися до Державної судової адміністрації та Міністерства внутрішніх справ щодо забезпечення всіх залів судових засідань та кабінетів суддів засобами сповіщення про небезпеку («тривожними кнопками»), а до ДСА ще й щодо забезпечення за рахунок коштів держбюджету помешкань суддів охоронною сигналізацією протягом 2019 року.

"Зрозуміло, що на даному етапі, одночасно ми не зможемо захистити усіх суддів, але це звернення дасть хоч якась надію на захист судді", - підкреслив голова Ради суддів України Олег Ткачук. Він також інформував учасників засідання про те, що наразі винесено близько восьми судових рішень, відповідно до яких, винні у нападах на суддів, були покарані.

ПОЛІЦІЯ КВАЛІФІКУВАЛА ЯК ХУЛІГАНСТВО НАПАД НА СУДДЮ, ЯКИЙ РОЗГЛЯДАЄ СПРАВУ МАЙДАНУ

Присутній на засіданні народний депутат України Антон Геращенко наголосив на необхідності залучення суддів до законотворчої діяльності. "Судді через органи самоврядування мають звертатися до законодавця зі своїми ініціативами щодо внесення змін у нормативно-правові акти. Саме судді, як ніхто, добре бачать недоліки законів, бо вони щоденно застосовують їх на практиці" — переконаний нардеп.

Щодо власне рішення, то члени РСУ проголосували звернутися: до ВРП та ДСА щодо невідкладного запровадження виконання Службою судової охорони повноважень, передбачених Законом України "Про судоустрій і статус суддів" не пізніше 01 січня 2019 року; до МВС щодо вжиття заходів по забезпеченню підтримання громадського порядку в усіх судах України, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу підрозділами Національної поліції України та Національної гвардії України до початку виконання в повному обсязі повноважень Служби судової охорони, а також щодо забезпечення першочергового реагування та виїзду підрозділами НПУ та Державної служби України з надзвичайних ситуацій на виклики, які надходять від судів та суддів.

ЮРІЙ ЛУЦЕНКО ХОЧЕ ПОСИЛИТИ ЗАХИСТ СУДДІВ