Державний секретар США Марко Рубіо утримався від прямого звинувачення президента росії Володимира Путіна у воєнних злочинах, підкресливши, що його основним завданням є досягнення мирних переговорів для завершення конфлікту в Україні.
Про це розповідає Резонанс
Під час слухань у Конгресі представник Демократичної партії Білл Кітінг наголосив на раніше висловленій Рубіо критичній оцінці діяльності Путіна, запитавши, чи залишається він при думці, що президент росії є «воєнним злочинцем». У відповідь Рубіо зазначив:
«Я думаю, що ви можете подивитися на випадки, які там сталися, і, безумовно, охарактеризувати їх як воєнні злочини, але наш намір полягає в тому, щоб закінчити війну. Ми не можемо закінчити війну, не поговоривши з Путіним».
Рубіо продовжив:
«Ми намагаємося закінчити війну… Відповідь – воєнні злочини були скоєні, без сумніву. І хто несе за це відповідальність – настане час і місце для цього. Але зараз завдання полягає в тому, щоб закінчити війну».
Цю заяву було зроблено на фоні активізації міжнародних зусиль щодо притягнення до відповідальності за злочини, скоєні під час війни в Україні. Зокрема, Комітет міністрів Ради Європи нещодавно підтримав ініціативу створення спеціального трибуналу для розслідування злочинів агресії росії проти України. Важливою подією стало підписання заяви у Львові, де делегації 35 європейських країн, включаючи міністрів закордонних справ, обговорили подальші кроки у цьому напрямку.
17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт російського президента Володимира Путіна та уповноваженої при президенті росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Це рішення пов’язане з їхньою ймовірною відповідальністю за воєнний злочин, зокрема незаконну депортацію українських дітей.