» Рябошапка, Данилюк і Клімкін вимагають перезапустити конкурс з обрання керівника САП

03 жовтень 2022, Понеділок, 12:04

Рябошапка, Данилюк і Клімкін вимагають перезапустити конкурс з обрання керівника САП

25 Січня 2021г.
picture2_zavershilsja-perv_365137_p0

Конкурс з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який розпочинається у 25 січня буде проводитися комісією, сформованою з порушенням закону. На цьому наголошується у заяві засновників "Центру національної стійкості та розвитку" – колишнього генпрокурора України Руслана Рябошапки, екс-міністра закордонних справ Павла Клімкіна і екс-секретаря РНБО Олександра Данилюка, оприлюдненій на ФБ-сторінці Центру, передає Резонанс 25 січня.

"Ми вимагаємо скасувати конкурс з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і перезапустити процес у відповідності до Закону. Парламент має переобрати членів конкурсної комісії, які відповідають критеріям, визначеним Законом", - йдеться у заяві "Центру Національної Стійкості та Розвитку".

Відповідно до закону, обирати антикорупційного прокурора можуть лише особи, які мають: високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, а також значний досвід діяльності у сфері запобігання або протидії корупції.

Проте Рада обрала до конкурсної комісії 7 членів, жоден з яких не відповідає цим критеріям, переконані Рябошапка, Клімкін і Данилюк.

У якості компромісу суспільству зараз пропонують право вето міжнародних партнерів та громадянського суспільства щодо кандидатів на посаду керівника САП. Але проблема у тому, що потенційно найкращі кандидати будуть виключенні з конкурсу ще на етапі відбору залежними членами конкурсної комісії, зазначається у заяві.

"Розуміючи це, достойні кандидати відмовляться брати участь у відборі, розуміючи заангажованість членів конкурсної комісії та перспективу скасування результатів конкурсу у майбутньому через суд. Як наслідок, українці отримають слабкого та/або залежного головного антикорупційного прокурора, що остаточно зруйнує надію українців на перемогу над топ-корупцією", - застерігають представники "Центру національної стійкості та розвитку".

Саме тому Рябошапка, Клімкін і Данилюк вимагають перезапустити процес обрання керівника САП, а потенційним кандидатам рекомендують відмовитися від участі в оголошеному конкурсі, "щоб не легалізувати можливі маніпуляції і уникнути власної дискредитації".

"Зі свого боку ми готуємо позов щодо скасування оголошеного конкурсу в судовому порядку, як такого, що відбувається з порушенням Закону", - повідомили співзасновники Центру.

Нагадаємо, Клімкін, Рябошапка і Данилюк заявили про створення "Центру національної стійкості і розвитку держави" у листопаді 2020 року. Пріоритетними напрямками стали нацбезпека, верховенство права, деолігархізація та антикорупція.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram