» Рябошапка висловився проти повернення прокурорам класних чинів та форменого одягу

09 грудень 2022, П'ятниця, 01:53

Рябошапка висловився проти повернення прокурорам класних чинів та форменого одягу

26 Лютого 2020г.
Рябошапка

Офіс генпрокурора не будуть підтримувати законопроект щодо повернення прокурорам класних чинів та форменого одягу.

Про це генеральний прокурор Руслан Рябошапка повідомив 25 лютого під час "Форуму реформ: на шляху до Вільнюса", передає Резонанс із посиланням на Судово-юридичну газету.

Разом з тим, до прокурорів будуть застосовані нові стандарти оцінювання. Так, в рамках підготовки нових стандартів роботи в Офісі генерального прокурора готують також нові методи оцінювання прокурорів.

"Ми прагнемо відійти від паличної системи оцінювання роботи прокурорів, хоча арифметичний показник все одно буде використовуватися. Чим краще особа виконує роботу, тим більше вона матиме заохочення та можливості для кар’єрного росту. Я думаю, що невдовзі ми запропонуємо для громадського обговорення цей документ і зможемо разом його обговорити", — сказав Р.Рябошапка.

Щодо законопроекту №3062 про повернення класних чинів і форми прокурорам, Р.Рябошапка повідомив, що позиція Офісу однозначно буде, і вона буде негативна.

"Ми лише кілька місяців тому відійшли від пострадянських ознак мілітаризації прокуратури – таких як класні чини, а через півроку знов повертаємо цей фетиш. Хоча я знаю, що для багатьох прокурорів, які прослужили кілька років в прокуратурі "зірочки" це надзвичайно важливо та принципово, і вони готові багато на що, щоб ці чини повернути", - пояснив генпрокурор.

Крім того, запропоноване ускладнення доступу до прокуратури для кандидатів не є позитивним кроком, вважає він. "Ми навпаки прагнемо залучити в систему свіжу кров. Наразі ми завершуємо добір на перші 100 посад в Офісі генпрокурора, і це будуть люди, які не працювали раніше в прокуратурі, тому, звісно, ми цей законопроект не підтримуємо", — резюмував генпрокурор.

О ЗАКОНОПРОЕКТЕ №3062: МОТИВАЦИЯ И ДИСЦИПЛИНА ПРОКУРОРОВ